Twój uśmiech

Życie często bywa przewrotne, raz jesteśmy na górze, a raz na dole, czasami ciężko potem odbić nam się od dna, bo bardzo przeżywamy to, że coś nam się nie udało, ale nigdy porażka nie oznacza tego, że musimy się poddać i przestać o siebie walczyć.
Lena Mazur od jakiegoś czasu ma w życiu pod górkę, szef co chwila dokłada jej obowiązków, córka jest coraz bardziej kapryśna, a do tego po kilku latach nieobecności pojawia się ojciec dziewczynki i kobieta przeczuwa kłopoty. Kiedy wydaje jej się, że nic już ją dobrego nie czeka, pojawia się światełko w tunelu, nowa praca, przystojny mężczyzna i grono wspierających ją przyjaciół, niestety dobre chwile nigdy nie trwają wiecznie.
Sięgając po tę książkę, nie spodziewałam się tak miłej niespodzianki, co prawda mamy tutaj nową bohaterkę, ale wracamy również do Zalesia, odwiedzamy panią Tereskę i dowiadujemy się co dalej u Ewy i Marka. Oczywiście nie musimy znać treści poprzedniej książki, ale jest to na pewno miłe zaskoczenie dla wiernych czytelników autorki, którzy często zżywają się z bohaterami i potem ciężko im się z nimi rozstać.
Ta historia zrobiła na mnie duże wrażenie, niesie ze sobą spory bagaż emocjonalny, główna bohaterka nie miała w życiu łatwo, osoby, którym ufała, w ostateczności zawodzili ją, jedyne wsparcie zawsze miała w przyjaciółce. Lena pokazuje nam, że można upaść, a potem podnieść się silniejszą oraz gotową na kolejny upadek, bo taki zdarzy się na pewno, kobieta przeżyła takich upadków kilka, a każdy sprawił, że jej bagaż doświadczenia życiowego się powiększył. Bardzo też spodobał mi się wątek samodzielnego macierzyństwa, kobieta sama świetnie wychowała córkę na mądrą i bystrą dziewczynkę, godziła pracę z opieką nad nią i żyła na dobrym poziome bez alimentów, ponieważ za punkt honoru postawiła sobie wykształcenie i dobrą pracę, dzięki której nie będzie uzależniona od mężczyzny.
Ta historia może nie sprawiła, że miałam łzy w oczach, ale i tak przeżywałam wraz z główną bohaterką wszystkie emocje, zdecydowanie książka do przeczytania na raz.

Informacje dodatkowe o Twój uśmiech:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-05-18
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Twój uśmiech

Kup książkę Twój uśmiech

Powrót do starego domu
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Powrót do starego domu

Alicja Pniewska ma 37 lat. Porzucił ją mąż, straciła lukratywną posadę, musiała opuścić wygodny apartament. Uciekając przed demonami przeszłości, znajduje...

Ktoś mi bliski
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Ktoś mi bliski

Warszawa spowita zimową aurą, sklep z pięknymi rzeczami i siostry, których życie zaczyna się komplikować za sprawą przypadkowego zdarzenia. Fortuna Vintage...