Tylko nie on

Pandemia COVID-19 utrudniła życie każdemu z nas i nieźle namieszała. Tak samo kwarantanna i izolacja zmusiła do zmiany planów bohaterów tej książki.
Bogata, rozpieszczona Cameron musiała porzucić studiowanie na uczelni. Lockdown zmusza ją do zdalnej nauki. By mieć spokój postanawia wyjechać z przeludnionego New Yorku i zaszyć się w górskiej willi. Niestety jej misterny zamiar okazał się nietrafiony, gdyż w domku już ktoś był. Niespodziewanym gościem okazał się Elijah, przyjaciel jej brata, od którego chłopak dostał klucze. Ten biedny młodzieniec przyjechał tu by ciężko pracować, dzięki czemu mógłby zasłużyć na awans. Tych dwoje niezbyt za sobą przepada, kłótnie i awantury wybuchają o byle błahostkę, różnią ich poglądy na życie, pozycja finansowa i społeczna.
Czy ta dwójka ma szansę spędzić w spokoju ze sobą chociaż kilka dni? Czy spięcia i złośliwe przytyki nigdy się nie skończą? Co ukrywają przed sobą? Czy coronavirus zmieni ich nastawienie do siebie?
Muszę przyznać, że lektura okazała się niezwykle ciekawa i różniła się znacznie od znanych mi dotąd takich historii. Przyznaję, że nie zasnęłam, dopóki nie dotarłam do ostatniej stronicy i nie poznałam zakończenia. Ta opowieść totalnie mnie wciągnęła, uprzyjemniła wieczór i pozwoliła odpocząć po ciężkim dniu. Jest to bardzo romantyczna książka, która przełamie stereotypowe myślenie, daje nadzieję na przyszłość i pozwala uwierzyć w moc miłości. Czytało mi się tę powieść ekspresowo, ułatwił to fantastyczny styl autorki, jej lekkie i zrozumiałe pióro. Dodatkowym plusem jest poznawanie tej historii z perspektywy obojga bohaterów. Postaci są wspaniale rozbudowane, ciekawe i charakterne. Na uwagę zasługują też fajnie opisane sceny erotyczne, bez przesady i wulgaryzmu. Kolejną zaletą książki to genialne dialogi, które ogromnie przypadły mi do gustu. Cięty, wręcz niewypażony język tej dwójki dostarczył mi rozrywki, ale i były momenty, że śmiałam się w głos.
Brakowało mi jedynie emocji, jakiejś chemii między bohaterami oraz irytujące zachowania Cameron i jej zawziętość.
Uważam, że książka zasługuje na waszą uwagę, dlatego ją polecam, gdyż umili wasz czas i nie pozwoli na nudę.

Informacje dodatkowe o Tylko nie on:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-08-18
Tytuł oryginału: The Two of Us
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Tylko nie on

Kup książkę Tylko nie on

Ten, którego szukam
Kennedy Fox0
Okładka ksiązki - Ten, którego szukam

John Bishop nie jest typowym samotnym ojcem. Jest zdystansowany, niecierpliwy i nieporadny. Prowadzenie rodzinnego pensjonatu BB ma pewne zalety...

Ten, którego pragnę
Kennedy Fox0
Okładka ksiązki - Ten, którego pragnę

Evan Bishop jest przystojnym lekarzem. Bezkompromisowym, ponurym, profesjonalnym. Zamiast zostać i pracować na rodzinnym ranczu, Evan złamał schemat...