Tylko nie on

Dziś przychodzę do Was z książką, w której najbardziej spodobał mi się epilog. A wiecie dlaczego? Bo nie było tam o pandemii 😅
Niby wiedziałam, że książka będzie nawiązywała do izolacji z powodu wirusa, ale było dla mnie tego za dużo. Covid-19 wystarczająco zalazł nam za skórę przez ostatnie dwa lata. A jak ten temat był wałkowany przez 300 stron powieści, to uwierzcie mi, byłam już zmęczona.
Ta książka nie byłaby zła, gdybym nie czytała dziesiątki innych podobnych i w moim odczuciu lepszych. Nawet z moją miłością do słodkich romansów, czułam przesyt.
Bohaterowie też jakoś nie specjalnie przypadli mi do gustu, może dlatego, że byli zbyt przerysowani i amerykańscy w tych swoich skrajnościach. Cami - modowa księżniczka z kotką o wdzięcznym imieniu Chanel 🙈, martwiąca się mową pożegnalną na studiach, lubiącą przesadzić z alkoholem i nie umiejąca zagrzać wody w czajniku. Wiem, że ona miała taka być, żeby jej zmiana pod wpływem idealnego mężczyzny była widoczna, ale po tej zmianie niestety nadal mnie irytowała.
Elijah dało się polubić, choć był zbyt poukładany i idealny w tej całej bajce.
Dużym plusem był przyjemny język autorek, więc książkę czytało się naprawdę szybko. Czy sięgnę po następna część? Nie wiem. Będę obawiała się patosu i tej całej pandemicznej otoczki, gdyż następna część najprawdopodobniej będzie o bracie Cami, Ryanie, który jest lekarzem oraz jej przyjaciółce.
Ale jeżeli nie przesiąkliscie jeszcze tematem pandemii, to jest duże prawdopodobieństwo, że ta książka Wam się spodoba i będzie przyjemnym przerywnikiem, bo odskocznią od rzeczywistości, którym powinna być książka, w moim przypadku niestety nie była.

Informacje dodatkowe o Tylko nie on:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-08-18
Tytuł oryginału: The Two of Us
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Tylko nie on

Kup książkę Tylko nie on

Ten, którego zatrzymam
Kennedy Fox0
Okładka ksiązki - Ten, którego zatrzymam

Jackson jest dziki, nieobliczalny i pewny siebie. Typowy playboy. W głębi duszy skrywa jednak prawdziwe uczucia do tej jedynej, która skradła jego serce ...

Ten, którego szukam
Kennedy Fox0
Okładka ksiązki - Ten, którego szukam

John Bishop nie jest typowym samotnym ojcem. Jest zdystansowany, niecierpliwy i nieporadny. Prowadzenie rodzinnego pensjonatu BB ma pewne zalety...