Tylko niewinni

Tom 1 cyklu Tom Douglas

Tylko niewinni to pierwszy tom z serii, w której głównym bohaterem jest nadinspektor Tom Douglas. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Rachel Abbott. Muszę przyznać, że mimo wielu różnych opinii, książka mi się podobała.
Czytało mi się ją bardzo dobrze, może nie była to najlepsza książka w swojej kategorii, jednak historia bardzo mnie zaciekawiła i ciężko było się od niej oderwać. Wręcz pochłonęłam tę książkę. Akcja trzyma w napięciu i ciągle pojawiają się nowe szczegóły dotyczące sprawy.
Na początku książka może wydawać się pełna nieścisłości, jednak wszystko w końcu się wyjaśnia i łączy w spójną całość.
Tylko niewinni to mroczny kryminał, z głównym, okrutnym wątkiem. Kiedy sir Hugo Fletcher zostaje znaleziony martwy w swoim domu, nikt nie ma wątpliwości, że zabójcą jest kobieta. Wiadomo też, że morderstwo było na tle seksualnym. Wszyscy są wstrząśnięci, ponieważ Hugo był człowiekiem o bardzo dobrej reputacji, znanym filantropem. Żona zaprzecza, aby cokolwiek wiedziała o zdradzie, jednak nadinspektora ciekawi była przyjaciółka i bratowa Laury - Imogen, która niespodziewanie zjawia się u wdowy, a z którą Laura podobno nie miała kontaktów od lat.
Dodatkowo, znika jedna z prostytutek przemycanych z Europy Środkowej, którym sir Hugo pomagał poprzez działalność swojej fundacji. Tom Douglas nie ma wątpliwości, że sprawy się łączą.
Bardzo ciekawym pomysłem, są listy Laury do przyjaciółki, których nigdy nie wysłała, a w których wyjaśnia swoją historię. Wtedy na światło dzienne wychodzą mroczne i przerażające sekrety.
Kim tak naprawdę był Hugo Fletcher i co się z tym wiąże? Jak obie sprawy się łączą i kto stoi za zabójstwem?
Na pewno wkrótce sięgnę po kolejny tom przygód detektywa. Podoba mi się styl pisania autorki. Ciekawa jestem kolejnych jej książek.

Informacje dodatkowe o Tylko niewinni:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-8075-612-0
Tytuł oryginału: Only the Innocent
Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Tylko niewinni

Kup książkę Tylko niewinni

Gra w morderstwo
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Gra w morderstwo

Rok temu o tej porze wszyscy przyjechaliśmy na ślub Lucasa do położonej nad samym morzem, imponującej rezydencji w Kornwalii. Tego dnia nie doszło jednak...

Zabij mnie znów
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Zabij mnie znów

To mogło przytrafić się tobie. Następnym razem, kto wie... Kiedy całe twoje okazuje się kłamstwem, komu możesz zaufać? Nic nie przygotowało Maggie na to...