Tylko Żywi Mogą Umrzeć

Tom 1 cyklu Tessa Brown

„Tylko żywi mogą umrzeć” jest to powieść, która przenosi nas umiejętnie w świat, który łączy ze sobą rzeczywistość i fantastykę. Autorka w swojej książce nadała ludzkie cechy demonom, a ludzi wyposażyła w moce nadprzyrodzone. Jest to pierwsza część cyklu „Tessa Brown”, która zapowiada się niezwykle interesująco.

Pozornie zwyczajna dziewczyna o imieniu Tessa, która na co dzień pracuje jako barmanka, w nocy wykorzystując swoje nadprzyrodzone moce, przemienia się w łowczynię demonów. Jej nadprzyrodzone zdolności nie wzięły się znikąd. Tajemnicą Tessy jest to, że jest ona jedną z nich, co pozwala jej na walkę z demonicznymi duszami i ich poskromienie. Jej życie nie jest łatwe, a już od samego początku istnienia na świecie spotykała na swojej drodze wiele przeciwności. Nawet jej matka, która z reguły bezwarunkowo kocha swoje dzieci, nie potrafiła się pogodzić z tym, czym jest jej córka.

Tessa w wyniku przeróżnych okoliczności i zdarzeń jakie ją spotkały chce raz na zawsze zakończyć ingerencję demonicznych istot w swoje życie poprzez zamknięcie bram piekieł. Niemniej jednak nie jest to zadanie łatwe, a aby go dokonać potrzebuje ogromnego wsparcia wielu osób, ich zaangażowania i oddania.

Razem ze zgormadzoną ekipą, która składa się z przeróżnych osób, a także istot, wszyscy razem wyruszają na ratunek świata i raz na zawsze chcą zamknąć bramy piekieł! Tylko czy aby na pewno nikt nie stanie na ich drodze… Czy wszyscy będą biernie patrzeć, jak raz na zawsze piekło przestaje istnieć.

Ciekawa książka, która w bardzo ineteresujący sposób łączy ze sobą elementy rzeczywistości z fantastycznymi. Autorka w bardzo intrygujący sposób opisuje te połączenia. Akcja w książce toczy się bardzo szybko, a fragmenty dotyczące toczonych bitew w sposób tak realistyczny oddają ich charakter, że podczas czytania mamy wrażenie jakbyśmy znajdowali się w samym ich wnętrzu. Autorka zastosowała pierwszoosobową narrację, co pozwala nam także na poznanie  umysłu pół człowieka, a pół demona, którym jest Tessa.

Gatunek fantasy nie należał do mojego ulubionego. Szczerze mówiąc dopiero w tym roku przełamałam się by sięgnąć po ten gatunek, ale od tej pory zdarza mi się to coraz częściej. Zdecydowanie ostatnimi czasy coraz bardziej przekonuję się do literatury fantasy. Książka w zupełności spełniła moje oczekiwania. Szybka akcja, wiele ciekawostek i intrygujący wątek Watykanu wpleciony w historię demonów. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, niemniej jednak z pewnością nie ostatnie. Z zaciekawieniem wyczekuję kolejnej części, po którą z pewnością sięgnę.

Czytam i recenzuję na portalu czytampierwszy.pl
Książka przeczytana w ramach wyzwania: czytamy nowości :)

Informacje dodatkowe o Tylko Żywi Mogą Umrzeć:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2018-11-30
Tytuł oryginału: Tylko Żywi Mogą Umrzeć
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Tylko Żywi Mogą Umrzeć

Kup książkę Tylko Żywi Mogą Umrzeć

Adrenalina w moim ciele sprawiła, że serce uderzało z taką mocą, jakbym właśnie ukończyła olimpiadę. Absolutnie nie było w tym niczego przyjemnego. Nie miało nic wspólnego z podnieceniem, jakie odczuwałam podczas polowania. Nienawidziłam niepewności oraz lęku, które ogarnęły teraz mój organizm. W momencie, w którym do moich uszu dotarł jęk i zawodzenie, nie wytrzymałam – musiałam stamtąd uciec.

Cały pokój wypełniliśmy płonącymi świecami. W powietrzu unosił się zapach jaśminu i drzewa sandałowego. Mogłabym powiedzieć, że atmosfera była wręcz romantyczna, gdyby nie cel, w jakim ją stworzono.

Miłosny blef
D. B. Foryś 0
Okładka ksiązki - Miłosny blef

Pierwszy tom miłosnej dylogii autorki cyklu „Tessa Brown”! Miłość może być złudzeniem, ale czy złudzenie może być miłością? Hela ma problemy...

Miłosna iluzja
D. B. Foryś 0
Okładka ksiązki - Miłosna iluzja

Drugi tom miłosnej dylogii autorki cyklu „Tessa Brown”! Czasami złudzenie to za mało, żeby dać szansę miłości. Hela i Kuba nie są razem....