Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi

Kocie życie nie tylko mlekiem płynące…

„Ooooo… Cóż to moje piękne kocie oczy widzą? A któż to się tu tak rozsiadł elegancko w fotelu? Czyżby moja ulubiona maszynka do drapania? No czeeeść, malutka. Już idę do ciebie”.

Czasem tak mam, że chciałabym kupić książkę, ale nie wiem jaką. Klikam wtedy bezmyślnie hasła na stronach księgarń internetowych i czekam, aż przy jakimś tytule poczuję „to coś”. Tym razem zaiskrzyło przy ujrzeniu Typowy Kot. Czyli jak wytrzymać z człowiekiem. Jako szczęśliwa osoba mogąca spłacać kredyt na lokum dla 4 kotów wiedziałam, że muszę się zapoznać z treścią bliżej… oczywiście z którymś kotem na kolanach.

Jeśli ktoś miał do czynienia z Wielkim Ogarniaczem Życia ta pozycja również go zadowoli. Historyjkami ze swojego życia dzielił się tym razem kot Nieteraz. Sporo trafnych obserwacji, komizm sytuacyjny i krótkie humorystyczne minikomiksy po każdym rozdziale sprawiły, że książkę czytało się niezwykle szybko. Przy niektórych opisach jakbym widziała któregoś z moich sierściuchów i uśmiech od razu robił się szerszy. Jednak nie wszystkie rozdziały przypadły mi do gustu, niektóre pisane trochę na siłę, by książka była grubsza i trochę też na siłę, by była śmieszniejsza. Jednak publikacja jest ciekawa, pewnie dlatego, że oprócz psa mam i koty i do mnie bardziej trafiała. Szczególnie wczułam się w emocje kociego bohatera w rozdziale „Legowisko” oraz „Świąteczna atmosfera”.

Na zakończenie garść cytatów zebranych niczym kocie kłaczki z miejsc przeróżnych:

„Kiedy jesteś głodny, miaucz głośno. W końcu ktoś cię nakarmi, żebyś się zamknął”.

„Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć”.

„Rozkazywać kotu? Łatwiej jest przybić galaretkę do ściany”.

„O mądrości kota świadczy fakt, że ludzie więcej czasu poświęcają planowaniu jego posiłków niż własnych”.

„Pies przyjdzie na zawołanie, kot odbierze wiadomość i skontaktuje się z tobą w wolnej chwili”.

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Księgarni Internetowej Bonito.

Informacje dodatkowe o Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 978-83-240-7167-8
Dodał/a opinię: Anna Szulist

Tagi: rozrywka kot

Zobacz opinie o książce Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi

Kup książkę Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi

Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze
Kot Nieteraz0
Okładka ksiązki - Kot na szczęście. Czyli dlaczego kociarze to najwięksi szczęściarze

Nowy tom przezabawnych opowieści o najbardziej typowym kocie internetu i bohaterze bestsellera: ,,Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi". Nie ma to...