Uciekaj, ukryj się, walcz

Kolejny thriller przeczytany w moim dorobku. Ale powiem Wam szczerze, że nie wiem co mam o tej powieści myśleć – niby jest ona wciągająca i z wielkim potencjałem, ale … no nie wiem.

Młoda grupa ludzi staje oko w oko ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i musi zdać najtrudniejszy w życiu egzamin z odwagi, pomysłowości, poświęcenia i sprytu.
W ogromnym centrum handlowym w Portland wybucha strzelanina w której jest wiele ofiar śmiertelnych. Sześcioro nastolatków dostaje się w pułapkę i żeby ocalić swoje życie muszą uciekać przed nieznanymi im zbirami, ukryć się no i … właśnie walczyć.
Kiedy alternatywą jest pewna śmierć , nawet najbardziej desperackie rozwiązania nagle wydają się proste i oczywiste, ale to wcale nie oznacza że decyzje, które zostaną podjęte będą choćby trochę łatwiejsze czy dobre. Czy młodym ludziom uda się wyjść z tego żywym i powstrzymać w jakiś sposób napastników?

Podjęcie tematu terroryzmu, a już w szczególności terroryzmu tak bliskiego dla nas bo w centrum handlowym do którego w sumie każdy z nas chodzi, to naprawdę niezwykle duże wyzwanie. Dlaczego? Bo naprawdę trzeba uważać na to jak przedstawia się nie tylko głównych bohaterów ale też i właśnie owych terrorystów. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę to co czują nasi bohaterowie oraz w odpowiedni sposób przedstawić nie tylko poczynania naszych bohaterów ale też jak to wszystko wygląda od strony psychologicznych rozważań. I nie powiem, że nie bo to udało się naszej autorce nawet świetnie.

A czego w takim razie brakło? Brakło mi tego czegoś co do samego końca by mnie porwało. Niestety ale fabuła powieści nie wciągnęła mnie do końca. Gorzej – w połowie książka po prostu zaczęła mnie męczyć.
Czytało mi się ją niezmiernie długo, nudnawo oraz nie porwała mnie ona za bardzo. Zwrotów akcji było tu naprawdę bardzo niewiele, dynamizmu brak. Książka moim zdaniem bardziej celowana jest do czytelników w wieku nastoletnim, mnie niestety wynudziła.

Sama nie wiem szczerze co mam myśleć o tej powieści. Niby jej fabuła jest prawidłowa i ciekawa, nawet wciągnęła mnie w swoją historię, ale czegoś mi tu zabrakło. Potencjał ta książka ma na pewno, ale wydaje mi się że autorka do końca go nie wykorzystała. Polecam samemu sprawdzić czy Wam się spodoba, ja niestety do niej już bym nie wróciła. Historia naraz, która nie do końca potrafi porwać czytelnika.

Informacje dodatkowe o Uciekaj, ukryj się, walcz:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-05-27
Tytuł oryginału: Run, hide, fight back
Dodał/a opinię: Anna Szymczak

Tagi: bóg Thrillery dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Uciekaj, ukryj się, walcz

Kup książkę Uciekaj, ukryj się, walcz