Układ

Mogłoby się wydawać, że na polskim rynku mamy już przesyt książek o dziewczynie, którą w przeszłości spotkało coś tragicznego, oraz o chłopaku, który jest popularny, lubiany i za którym dziewczyny ustawiają się w kolejce. Po tym zdaniu można by pomyśleć, że to kolejna książka o zamkniętej cichej dziewczynie i zbyt pewnym siebie chłopaku. Nuda. Ale w tym przypadku? Elle Kennedy udowadnia jak świetnie i interesująco potrafi pisać. Udowadnia, że mimo tragedii, można stworzyć super pewną siebie, twardą i zabawną bohaterkę. Że za sprawą humoru można uratować najbardziej schematyczną książkę.

Hannah od jakiegoś czasu zauroczona jest w pewnym przystojniaku z zajęć. Niestety nie potrafi odpowiednio zwrócić na siebie jego uwagi. Wtem w zamian za pomoc w nauce, dziwny - ale skuteczny - układ proponuje jej najlepszy zawodnik hokeja, studiujący na tej samej uczelni i chodzący na te same zajęcia z filozofii. Dziewczyna śpiewająco zdała test a jemu nie poszedł zbyt dobrze, a to poprawa zdecyduję czy będzie dalej grał. Garrett jest gotowy zrobić wszystko byleby tylko go zaliczyć. Dla niego plan jest prosty, ale Hannah zostaje nieugięta i nie chce się zgodzić. Dlatego właśnie proponuje jej układ - ona mu pomoże w nauce, a on sprawi, że umówi się z wybrankiem jej serca. Jak się jednak później okazuje, serca nie da się kontrolować i to ono decyduje kogo wybierze.

Cenię sobie książki za brak pośpiechu w relacji bohaterów. Uwielbiam wręcz kiedy najpierw dochodzi do przyjaźni a ja łapię się na tym, że z niecierpliwością wyczekuję tego pierwszego pocałunku (chociaż w tej kwestii długo czekać nie musiałam). Chodzi mi o to, że autorka przelała na papier uczucia bohaterów, którzy krok po kroku się poznają, zaczynają się lubić a potem czuć coś więcej. A to, że po drodze dochodzi do zbliżeń wcale nie przeszkadza - tylko po przeczytaniu książki można zrozumieć czemu.

Elle Kennedy stworzyła bohaterów mądrych, ambitnych, szczerych, lojalnych i wartościowych. A to wszystko okraszone jest sporą dawką humoru, bo oboje bohaterzy go posiadają. Nie zbagatelizowała jednak poważnych tematów. Historia przedstawiona z dwóch punktów widzenia daje czytelnikowi pełniejszy obraz na pewne sytuacje i to jest coś najlepszego co można w takich książkach zrobić.

Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z twórczością Elle Kennedy, ale zamierzacie to zmienić, to ja polecam zacząć właśnie od tej serii i tej książki. Miłośnicy gatunku myślę, że będą zadowoleni a jeśli nie, to pamiętajcie że przed wami jeszcze trzy tomy :)
Szczerze polecam, bo dostaniecie tu miłość zrodzoną z przyjaźni, i humor wymieszany z powagą.

Informacje dodatkowe o Układ:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka