Ukryte

Tom 2 cyklu Jessica Shaw

"Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko".
Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Przychodzę do Was z recenzją książki, która jest kontynuacją "We mgle". Był to bardzo udany debiut.
Autorka osiem miesięcy kazała czekać na kolejne spotkanie z Jessica Shaw,prywatną detektywką.
Tym razem Jessica staje przed ogromnym wyzwaniem.
W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006roku,a od ponad pół wieku nie stracono kobiety.
W celi śmierci siedzi od dwudziestu lat Rue Hunter skazana za podwójne morderstwo.
Nasza detektywka ma za zadanie oczyścić ją z zarzutów kilka dni przed egzekucją.
Problem w tym, że skazana nie pamięta aby zabiła te osoby. Pamięta krew, krzyki. Jednak dowody świadczą przeciwko niej oraz fakt, że przyznała się do popełnionych morderstw.
Trudne zadanie stoi przed Shaw tym bardziej, że mieszka kilka miesięcy w miasteczku i jest nadal traktowana jako ktoś obcy.
Jak znaleźć dowody na niewinność kobiety, która za dziesięć dni ma zostać stracona?
Jak zdobyć dowody w tak krótkim czasie? Od czego zacząć gdy wszystko jest przeciwko nam.
Autorka zaserwowała nam oryginalną historię, dopracowaną w każdym detalu.
Styl pisania autorki oraz język jakim się posługuje powoduje, że książkę czyta się migiem. Autorka potrafi przenieść czytelnika w to mroczne, tajemnicze miasteczko i iść krok w krok za naszą bohaterką. Dużo zwrotów akcji, które nieraz wyprowadziły mnie w pole. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.
A Wy macie w planach spotkanie z Jessica Shaw?
Bardzo przyjemnie czytało mi się książkę, Autorka ma duży potencjał, oby tylko nie kazała tak długo czekać na kolejne swoje książki.

Informacje dodatkowe o Ukryte:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-02-10
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Ukryte

Kup książkę Ukryte

We mgle
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw, prywatna...

Bez powrotu
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - Bez powrotu

Bywa tak, że morderca nie czuje wyrzutów sumienia. Wtedy rachunek musi zapłacić ktoś inny. Jessica Shaw, porywcza, nieustraszona detektywka znana czytelnikom...