Ukryte

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788380538504
Liczba stron: 368

Ocena: 0 (0 głosów)

Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko. Rzecz jednak w tym, by wiedzieć, co zapomnieć. A za własną zbyt krótką pamięć Rue Hunter może zapłacić głową. I to nie tylko swoją.

W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006 roku, a od ponad pół wieku nie stracono kobiety. Ale wkrótce się to zmieni – po ponad dwudziestu latach w celi śmierci Rue Hunter wreszcie poniesie karę za podwójne morderstwo. Chyba że Jessica Shaw, prywatna detektywka, zdecyduje się zakłócić senną atmosferę pustynnego miasteczka i rozdrapać stare rany. Ale sprawa nie jest prosta: Rue nie pamięta, żeby zabiła ludzi, których kochała, przypomina sobie jednak krew i krzyki. A dowody świadczą przeciwko niej.

Bohaterka trzymającej w napięciu "We mgle" w nieprzyzwoicie dobrej odsłonie – jeszcze bardziej bezczelna, nabuzowana adrenaliną i niecofająca się przed niczym.

Detektywka nie ma wątpliwości: w małych miasteczkach zawsze coś się dzieje, trzeba tylko patrzeć we właściwą stronę. Mieszkańcy Hundred Acres znaleźli już winną i mogliby za dużo stracić, gdyby się okazało, że się pomylili. Śledztwo prowadzi do miejscowego komisariatu policji i do nigdy niewyjaśnionego morderstwa policjanta badającego sprawę Rue, a Jessica ma dziesięć dni, by rozplątać sieć kłamstw, tajemnic i zależności. Nie wie jednak, że stawką w grze będzie także jej własne życie. Odliczanie już się zaczęło.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Ukryte

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Przeczytane:,
Co zrobisz, kiedy nie pozostanie ci już nic do stracenia? W powieści Lisy Gray Ukryte główna bohaterka mierzyć będzie się nie tylko z kryminalną zagadką, ale także z uciekającym czasem.  W nowej książce amerykańskiej pisarki po raz kolejny spotykamy się z Jessicą Shaw, detektywką, która teraz działa na terenie Hundred Acres. W małym, spokojnym miasteczku kobieta musi zaczekać, aż otrzyma stosowne uprawnienia do prowadzenia śledztw w pozostałej części stanu.  Podczas jednego z wieczorów w jej biurze zjawia się kobieta, Rose Dalton, która prosi, by Jessica zajęła się sprawą jej siostry – Rue. Okazuje się, że siostra pani Dalton od wielu lat osadzona jest w stanowym więzieniu, a za kilka dni ma odbyć się jej egzekucja. Rue jest bowiem skazana na śmierć za brutalne zabójstwo dwójki swoich przyjaciół.  Rose nie wierzy w winę siostry i prosi Jessicę, by ta jak najszybciej znalazła dowody na niewinność skazanej. Zachęcona perspektywą sowitego wynagrodzenia, Jessica zgadza się zająć sprawą. Nie wie jeszcze, że spokojne miasteczko skrywa niezwykle mroczne tajemnice.  Ukryte Lisy Gray to sprawnie napisana książka z ciekawą intrygą, utrzymana w konwencji charakterystycznej dla amerykańskich powieści detektywistycznych.  Lisa Gray w swojej powieści wykorzystuje sprawdzone zabiegi, często stosowane przez amerykańskich autorów kryminałów ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ukryte

Inne książki autora
We mgle
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw...

Zobacz wszystkie książki tego autora