Ukryte

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-02-10

Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko. Rzecz jednak w tym, by wiedzieć, co zapomnieć. A za własną zbyt krótką pamięć Rue Hunter może zapłacić głową. I to nie tylko swoją.

W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006 roku, a od ponad pół wieku nie stracono kobiety. Ale wkrótce się to zmieni – po ponad dwudziestu latach w celi śmierci Rue Hunter wreszcie poniesie karę za podwójne morderstwo. Chyba że Jessica Shaw, prywatna detektywka, zdecyduje się zakłócić senną atmosferę pustynnego miasteczka i rozdrapać stare rany. Ale sprawa nie jest prosta: Rue nie pamięta, żeby zabiła ludzi, których kochała, przypomina sobie jednak krew i krzyki. A dowody świadczą przeciwko niej.

Bohaterka trzymającej w napięciu "We mgle" w nieprzyzwoicie dobrej odsłonie – jeszcze bardziej bezczelna, nabuzowana adrenaliną i niecofająca się przed niczym.

Detektywka nie ma wątpliwości: w małych miasteczkach zawsze coś się dzieje, trzeba tylko patrzeć we właściwą stronę. Mieszkańcy Hundred Acres znaleźli już winną i mogliby za dużo stracić, gdyby się okazało, że się pomylili. Śledztwo prowadzi do miejscowego komisariatu policji i do nigdy niewyjaśnionego morderstwa policjanta badającego sprawę Rue, a Jessica ma dziesięć dni, by rozplątać sieć kłamstw, tajemnic i zależności. Nie wie jednak, że stawką w grze będzie także jej własne życie. Odliczanie już się zaczęło.

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Ukryte

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Ukryte

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

"Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko".
Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Przychodzę do Was z recenzją książki, która jest kontynuacją "We mgle". Był to bardzo udany debiut.
Autorka osiem miesięcy kazała czekać na kolejne spotkanie z Jessica Shaw,prywatną detektywką.
Tym razem Jessica staje przed ogromnym wyzwaniem.
W Kalifornii nie wykonano egzekucji na więźniu od 2006roku,a od ponad pół wieku nie stracono kobiety.
W celi śmierci siedzi od dwudziestu lat Rue Hunter skazana za podwójne morderstwo.
Nasza detektywka ma za zadanie oczyścić ją z zarzutów kilka dni przed egzekucją.
Problem w tym, że skazana nie pamięta aby zabiła te osoby. Pamięta krew, krzyki. Jednak dowody świadczą przeciwko niej oraz fakt, że przyznała się do popełnionych morderstw.
Trudne zadanie stoi przed Shaw tym bardziej, że mieszka kilka miesięcy w miasteczku i jest nadal traktowana jako ktoś obcy.
Jak znaleźć dowody na niewinność kobiety, która za dziesięć dni ma zostać stracona?
Jak zdobyć dowody w tak krótkim czasie? Od czego zacząć gdy wszystko jest przeciwko nam.
Autorka zaserwowała nam oryginalną historię, dopracowaną w każdym detalu.
Styl pisania autorki oraz język jakim się posługuje powoduje, że książkę czyta się migiem. Autorka potrafi przenieść czytelnika w to mroczne, tajemnicze miasteczko i iść krok w krok za naszą bohaterką. Dużo zwrotów akcji, które nieraz wyprowadziły mnie w pole. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.
A Wy macie w planach spotkanie z Jessica Shaw?
Bardzo przyjemnie czytało mi się książkę, Autorka ma duży potencjał, oby tylko nie kazała tak długo czekać na kolejne swoje książki.

30 straconych lat, co za okrucieństwo ze strony autorki. To było moje pierwsze spotkanie z detektyw Jessicą. Książkę szybko się czyta. Zaskakuje. Momentami dziwne wydawało mi się, że nagle tyle starych praw ponownie wypłynęło, ale one wszystkie okazały się istotne. Dobra książka.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2021-04-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Na początku lutego premierę miała 2 część z cyklu „Jessica Shaw” o nazwie „Ukryte”. Dlaczego chętnie sięgnęłam po tę książkę? Ponieważ pierwsza część wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Po drugie, po raz kolejny mamy okazję spotkać się z niezależną i zdeterminowaną Panią detektyw. Tym razem jej zadaniem jest oczyścić z zarzutów kobietę żyjącą od 30 lat w celi śmieci. Uwielbiam, gdy autorzy przedstawiają kobiety jako silne kobiety i tak właśnie dzieje się tutaj.

Podobnie jak w pierwszej części autorka świetnie kreuję postać odważnej Jessici Shaw, która dzięki swojemu zaangażowaniu osiąga zamierzone cele..Akcja książki toczy się dość wolno, jednak płynnie, a sama fabuła zasługuję na ogromną pochwałę. Wszystko to za sprawą dobrze rozegranej intrygi i faktu, że do samego końca nie udało mi się rozgryźć rozwiązania. Strona za stroną książka coraz bardziej wciągała i nie sposób było się od niej oderwać. Retrospekcje wydarzeń sprawiały, że w głowie czytelnika pojawia się coraz więcej pytań, na które odpowiedzi poszukuje razem z Panią detektyw.

Uważam, że „Ukryte” jest idealną propozycją dla miłośników kryminałów i thrillerów psychologicznych. Z pewnością sięgnę po kolejne książki Lisy Gray.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jessica Shaw tymczasowo osiada w pustynnym miasteczku, sto kilometrów od Los Angeles. Przychodzi jej pracować nad sprawą Rue Hunter, która skazana na wyrok śmierci czeka na egzekucję. Siostra oskarżonej prosi Jessicę, by znalazła winnego zabójstwa za które Rue jest skazana. Największą przeszkodą jest fakt, iż kobieta nie pamięta, czy zabiła swoich przyjaciół. Shaw nie ma za wiele czasu na dojście do prawdy, ponieważ za 10 dni kobieta ma zostać stracona.
Nie wiem jak może czuć się osoba sądzona o podwójne zabójstwo, która nie pamięta swojego czynu. Nie ma pewności co do popełnionego czynu, a kara śmierci jest tą ostateczną.
Kontynuacja o Jessice Shaw nie jest może tak świetna (według mnie) jak "We mgle". Tutaj skupiamy się na śledztwie, które nie dotyczy bezpośrednio bohaterki, choć nie oznacza to, że jest bezpieczna. W czyim interesie jest, by dojść do prawdy? Na pewno detektywki, bo proponowane pieniądze za poprowadzenie śledztwa nie są małe. Sama oskarżona nie jest pewna swojej winy, a nie zostało jej wiele czasu. W tej części również spotkamy Pryce'a prowadzącego śledztwo na własną rękę, któremu sprawa z przeszłości nie daje spokoju.
Podczas czytania na pewno ogarnie nas chęć rozwiązania zagadki, która jak się okazało, nie była taka oczywista. Zakończenie sprawy mnie zaskoczyło i nawet usatysfakcjonowało. Może nie wywołało u mnie wielkiego "wow", ale czytało się przyjemnie i szybko dzięki krótkim rozdziałom i prostemu językowi. Jeśli ktoś nie czytał pierwszej części, a posiada tę książkę, to myślę, że spokojnie się odnajdzie Nie jest ona mocno powiązana z pierwszym tomem, a niektóre fakty autorka przypomniała. Oczywiście zachęcam do przeczytania obu książek. Z chęcią przeczytam kolejny tom, jeśli taki powstanie.

We mgle
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht