Ukryte

Tom 2 cyklu Jessica Shaw

Lisa Gray: “Ukryte” drugi tom serii z Jessicą Shaw

Tym razem Jessica Shaw podejmuje się rozwiązania sprawy sprzed 30 lat. Rue Hunter skazana za podwójne morderstwo, choć przyznała się do winy, to samego czynu nie pamięta, pozostały tylko niewyraźne obrazy w pamięci, pojawiające się pojedyncze wizje w snach. Czy powinna być ukarana, za zbrodnię, której nie pamięta?

Czas nagli, bo wynik śledztwa może przesądzić o życiu kobiety, bo za 10 dni ma zostać stracona. Trzeba znaleźć, odpowiedz na od lat nurtujące pytanie: Co tak naprawdę tam się wydarzyło?
Ta sprawa dla Pani detektyw to wyzwanie, które przyspiesza tętno i rozpala wyobraźnię, to zastrzyk adrenaliny, ale przede wszystkim jest szansa na uratowanie ludzkiego życia. Bo gdy ktoś z zewnątrz spojrzy na sprawę świeżym, obiektywnym okiem, to może doszuka się dowodów wskazujących na niewinność Rue.

Akcja ze strony na stronę przyspiesza, a tropy, które zaczną się pojawiać, wzbudzają w nas coraz większą ciekawość, pomału wkręcamy się w dochodzenie. Od samego początku śledztwo wzbudza dziwną niechęć mieszkańców miasteczka, wszyscy nabierają wody w usta. To z kolej wyzwala w czytelniku ogrom domysłów i podejrzeń, zaczynamy snuć własne teorie, ale czy trafne? ,,Trzydzieści lat była winna, a teraz nagle nie jest? Jak to możliwe?’’

Lisa Gray doskonale buduje napięcie, wrzuca nas w wir kłamstw i tajemnic, a senne kalifornijskie miasteczko dodaje enigmatyczność i mglistego klimatu. Fabuła poprowadzona dwutorowo, poprzeplatana watkami z lat przed morderstwem i czasy obecne, opowiedziana z perspektywy kilku bohaterów. Autorka nie zarzuca nas mocno rozbudowanymi wątkami, przez co pozwala czytelnikowi całkowicie skupić się na rozwiązaniu zagadki.

Historia pełna zwrotów akcji i napięcia ze wplecioną odrobiną romansu, co dodaje całej opowieści lekkiego smaczku. Polecam.

Informacje dodatkowe o Ukryte:

Kup książkę Ukryte

We mgle
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw, prywatna...

Samotne serca
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - Samotne serca

Znalazła miłość, korespondując z więźniem osadzonym w celi śmierci. Potem ślad po niej zaginął. Czy detektyw Jessice Shaw uda się ją odnaleźć? Christine...