Bez powrotu

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Dark Highway

Bywa tak, że morderca nie czuje wyrzutów sumienia. Wtedy rachunek musi zapłacić ktoś inny.

Jessica Shaw, porywcza, nieustraszona detektywka znana czytelnikom z doskonałych thrillerów ,,We mgle" i ,,Ukryte", powraca z nowym śledztwem. Tym razem w kalifornijskiej Venice Beach.

Pustynia kryje w sobie wiele tajemnic - między innymi prawdę o tym, co się przydarzyło Laurie Simmonds, młodej, obiecującej artystce. Jej van, pełen obrazów, został znaleziony przy odludnej autostradzie. Policja wykluczyła zabójstwo.

Do akcji wkraczają detektywka Jessica Shaw i jej nowy partner Matt. Śledztwo nie będzie należało do prostych. Wygląda na to, że Laurie była tylko najnowszą z serii ofiar nieuchwytnego porywacza (a może jednak mordercy?). Inne potencjalne ofiary to Amanda, amatorka biurowych romansów, oraz Mallory, zmęczona życiem gospodyni domowa w średnim wieku. Tylko dlaczego bliscy i znajomi zaginionych kobiet wydają się tak mało zainteresowani ich powrotem? Jessica będzie musiała zmierzyć się z wykrętami, złudzeniami i pospolitymi kłamstwami, by dotrzeć do ponurej prawdy. A ta okaże się tyleż gorzka, co zaskakująca. Ten klimatyczny, niepokojący thriller na długo zostanie ci w pamięci.

Lojalność może być początkiem zbrodni. A przeszłość jest wystarczającym oskarżeniem.

Kluczem do rozwiązania zagadki okaże się człowiek, który zmienia tożsamości jak rękawiczki. Tylko on wie, co łączyło ze sprawą Deę Morgan, samotną matkę po przejściach, która trzydzieści lat temu rozpłynęła się bez śladu w tej okolicy. Tak samo jak teraz Laurie.

Jessica Shaw może popsuć sprawcy szyki. Kłopot w tym, że kimkolwiek on jest, czekał na swoją szansę bardzo długo i... nie ma nic do stracenia.

Kup książkę Bez powrotu

Opinie o książce - Bez powrotu

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Przychodzę do Was z trzecim tomem przygód detektywki Jessiki Shaw.
Pierwszy tom był to bardzo udany debiut autorki. Drugi tom świetnie wymyślona historia.
Czy trzeci tom był równie dobry jak poprzednie?
Mamy trzy zaginione kobiety na przestrzeni lat.
Laurie była młodą malarką u progu kariery.
Amanda Meyers asystentka prawna, uwikłana w romans.
Mallory to zmęczona życiem gospodyni domowa.
Mąż ostatniej myśli, że ich opuściła by żyć pełnią piersią.
Co łączy te trzy kobiety?
Czy tylko miejsce przy autostradzie, gdzie widziano je ostatni raz?
Kim jest porywacz z autostrady?
Co z tymi wszystkimi tajemnicami ma wspólnego kobieta, która pracowała w przydrożnym barze i zniknęła ponad trzydzieści lat temu?
Mam nadzieję, że samymi pytaniami wzbudziłam Wasze zainteresowanie.
Czy nasza dzielna i blyskotliwa Jessika dotrze do wszystkich odpowiedzi?
Czy pozna tajemnicę, a jej odkrycie ktoś przypłaci życiem?
Autorka zaserwowała nam kolejny raz oryginalną historię, dopracowaną w każdym detalu.
Styl pisania autorki oraz język jakim się posługuje powoduje, że książkę czyta się migiem. Autorka potrafi przenieść czytelnika w to mroczne, tajemnicze miasteczko i iść krok w krok za naszą bohaterką. Dużo zwrotów akcji, które nieraz wyprowadziły mnie w pole. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło.

Bardzo przyjemnie czytało mi się książkę, Autorka ma duży potencjał, jednak długo każe czekać czytelnikowi na kolejne spotkanie z Jessika Shaw

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Młodość rządzi się swoimi prawami? Bez wątpienia. Jednak niektóre błędy nie mogą zostać wybaczone i przyjdzie za nie, wcześniej czy później, zapłacić.

„Bez powrotu” to już trzecia część z detektywką Jessicą Shaw. Podobnie jak poprzednie i tą przeczytałam błyskawicznie i z prawdziwą przyjemnością.

Poznajemy historie kilku kobiet w różnych płaszczyznach czasowych. Łączy je to, że zaginęły na odludnym odcinku autostrady przecinającej pustynne tereny. Czy zniknęły z własnej woli, porzucając niesatysfakcjonujące dotychczasowe życie, czy zostały uprowadzone?

Na zlecenie rodziców jednej z nich prawdy próbuje dojść dociekliwa Jessica Shaw wraz z Mattem Connorem, z którym rozpoczęła współpracę. Ich relacja jest skomplikowana równie mocno jak prowadzone śledztwo. I z równym sceptycyzmem kobieta powinna podchodzić do słów osób związanych z zaginionymi kobietami, jak i swojego szefa. Nie każdy okazuje się godny zaufania, a niektórzy skrywają tajemnice, których ukrycie jest ważniejsze niż odnalezienie bliskiej im osoby. Tropy prowadzą Jessicę w daleką przeszłość, przerażająco bolesną.

Dość szybko udało mi się odkryć kto stoi za zaginięciami kobiet, jednak to odpowiedź na pytanie dlaczego do tego doszło okazała się w tym wypadku najbardziej istotna. I to droga do prawdy budziła we mnie najsilniejsze emocje i podsycała niepokój. Lekki język powieści, stopniowe odkrywanie kart i charakterna główna bohaterka to atuty całego cyklu, dzięki którym tak dobrze się go czyta.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-09-12, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

„Bez powrotu” – czyli trzecia już część mrocznych przygód nieustraszonej detektyw Jessiki Shaw specjalizującej się w poszukiwaniach zaginionych osób.

Tym razem droga do prawdy wiedzie przez pustynię, autostradą z mnóstwem zakrętów, które z minuty na minutę stają się coraz ostrzejsze, Przy ogromnej prędkości towarzyszącej ekspresowo galopującej akcji, trzeba wykazać się bystrością umysłu, by spostrzec i właściwie odczytać mijane drogowskazy.

Detektyw Jessika Shaw staje przed wyzwaniem rozwiązania zagadki tajemniczych zaginięć, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Mallory – to żona matka, gospodynie domowa. Zmęczona życiem i mężem...

Amanda – to młoda ambitna kobieta robiąca karierę w kancelarii prawnej. Uwikłana w romans z szefem...

Lousie – to początkująca malarka stojąca u progu światowej sławy. Zmęczona nadopiekuńczością rodziców i pragnąca żyć na swoich warunkach...

Mallory, Amanda i Lousie – trzy nieznające się wzajemnie kobiety rozpłynęły się w powietrzu, bez śladu. Dzielą je wiek, wygląd i pochodzenie – łączy miejsce zaginięcia: odludna autostrada na obrzeżach Kalifornii.

Co się stało z kobietami, które pewnego dnia po prostu zapadły się pod ziemię?

Jaki związek z tym wszystkim maja wydarzenia sprzed trzydziestu lat?

„Baz powrotu” to świetnie napisany, dynamiczny i kompletny thriller light. Lekki, choć poruszający ciężkie i ważne tematy: poczucie krzywdy, gniew, rozpacz i nieodpartą chęć zemsty.

O tym, że należy uważać komu się ufa, o błędach młodości, które nie zostają wybaczone i w końcu o tym, że karma wraca.

Polecam.

Ukryte
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - Ukryte

Życie byłoby nie do zniesienia, gdybyśmy pamiętali wszystko. Rzecz jednak w tym, by wiedzieć, co zapomnieć. A za własną zbyt krótką pamięć Rue Hunter...

We mgle
Lisa Gray0
Okładka ksiązki - We mgle

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw...