Ulica Strachu. Dziewczyna znikąd

R.L. Stine - "Ulice strachu. Dziewczyna znikąd"

Ulice strachu to seria książek dla nieco starszej młodzieży, na podstawie której powstał serial na Netflixie. @mediarodzina przoduje w wydawaniu książek zawierających elementy magii, a nawet horroru, przeznaczonych dla młodszych czytelników. Przecież każdy zna Harrego Pottera. Teraz młodsi czytelnicy mają serię Nevermoore, czyli przypadki Morrigan Crow, starsi dostali Ulice Strachu.
Jako zagorzała wielbicielka Harrego, mimo że wiek młodzieńczy już dawno ode mnie uciekł, nie mogłam odpuścić takiej okazji i nie zapoznać się z serią.
Seria póki co składa się z trzech części, a pierwsza to "Dziewczyna znikąd".
Akcja książki rozgrywa się w miasteczku Shadyside. Grupa młodych ludzi ze szkoły Shadyside High prowadzi pełne beztroski życie. Michael, jeden z członków grupy przypadkiem poznaje w sklepie piękną dziewczynę, która robi na nim oszałamiające wrażenie. Lizzy Walker nie wiadomo skąd zna jego imię i jakimś cudem zawsze pojawia się tam gdzie on. Nie zważając na to, że ma on dziewczynę wpada na niego w szkole, przychodzi do domu, usiłuje wkupić się do grupy. Gdy młodzi ludzie jadą na wycieczkę skuterami śnieżnymi, Lizzy jedzie z nimi. Na wycieczce dochodzi do wypadku i ginie przypadkowy człowiek. Młodzi ludzie, będąc pod wpływem alkoholu uciekają z miejsca wypadku. Od tej pory Michael zaczyna otrzymywać telefony z pogróżkami, a koledzy jeden po drugim ulegają wypadkom.
Kim naprawdę jest Lizzy i co ma wspólnego z nieznajomym który zginął w wypadku sprawdźcie sami.
Mamy tu misz-masz typowej młodzieżówki z odrobiną magii i thrillera, więc to fajna wakacyjna lektura, którą czyta się bardzo szybko.

Informacje dodatkowe o Ulica Strachu. Dziewczyna znikąd:

Kup książkę Ulica Strachu. Dziewczyna znikąd

Zabawić się latem
R.L. Stine0
Okładka ksiązki - Zabawić się latem

Początek wakacji. Czwórka nastolatków: Jane, Cari, Eric i Craig pod opieką ciotki Jane - Rose wybiera się na Piney Island do pracy w tamtejszym...

Złowrogi księżyc
R.L. Stine0
Okładka ksiązki - Złowrogi księżyc

Trzeba stąd uciec. Muszę się gdzieś schronić - pomyślała nagle. - Zejdź mi z drogi! - krzyknęła. Billy stał bez ruchu u wejścia na metalowe schody. - Przepuść...