Urlop z kradzieżą w tle

Dawno nie czytałam takiego kryminału, przy którym tyle bym się uśmiała. Uwierzcie, że dla mnie ta książka to świetna komedia z wątkiem kryminalnym w tle.
Główna bohaterka równo dawała popalić i to tak, że rozbolał mnie żołądek a oczy łzawiły. Jakie ta kobieta miała niestworzone pomysły, jej niewyparzony jęzor, przyciąganie katastrof i aparycja spowodowały, że powieść czyta się błyskawicznie.
Każdy z nas przynajmniej raz wyjechał na letnie wczasy by wypocząć, zrelaksować się, naładować baterie. Planowanie urlopu co do najdrobniejszego szczegółu nie zawsze się udaje, co udowadniają nam niezbyt miłe, ale liczne przygody bohaterki, których ona doświadcza. Nie wiem czy dziewczyna po prostu miała pecha, czy przyciągała kłopoty i kataklizmy jak magnes. Najpierw problemy z nawigacją, kolizja na drodze, upierdliwa policja, upojenie alkoholowe, zgubiony Misiek w lesie, to tylko kilka z nieszczęść, które psuły ten tylko z pozoru idealny, wymarzony wypoczynek. Wydaje mi się, że to dużo jak na jedną osobę w tak krótkim czasie. Co o tym myślicie? Czy ta szalona kobieta sama popsuła sobie urlop?
Ja raczej staram się wszystko robić spontanicznie i wtedy bawię się najlepiej. Uważam, że autor w swojej książce radzi nam czego unikać podczas wyjazdów. Przestrzega przed popełnianiem błędów bohaterki. Wiadomo, że najlepiej brać niewiele rzeczy, wartościowe przedmioty zostawiać w domu, dokumenty i pieniądze trzymać blisko siebie oraz improwizować by cieszyć się tym krótkim i ulotnym czasem urlopu. Trzeba zachować rozwagę i trzeźwy umysł, ale trzymanie się sztywno planu może spowodować, że zamiast radosnego odpoczynku zaznamy stresu i niestety ale nic nie będzie nas cieszyło.
Gorąco polecam tę książkę zwłaszcza w ten wakacyjny okres. Na pewno miło spędzicie czas z lekturą, która ma niewiele, bo tylko ponad 200 stron i dostarczy Wam dużo rozrywki oraz relaksu. Autorka ma fajne, lekkie pióro, które jest dobrze przyswajalne i nie męczące. Koniecznie przeczytajcie i przekonajcie się czy warto wszystko planować.

Dziękuję @bookedit.pl za egzemplarz ciekawej i zabawnej lektury.

Informacje dodatkowe o Urlop z kradzieżą w tle:

Wydawnictwo: BookEdit
Data wydania: 2021-06-24
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Urlop z kradzieżą w tle

Kup książkę Urlop z kradzieżą w tle