Uśpij astmę

Zgodnie z definicją " astma to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych". Jednym z jej najbardziej charakterystycznych skutków są nagłe napady duszności, stąd też osoby cierpiące na astmę muszą pamiętać o tym, by mieć ze sobą leki, które pozwolą im "odzyskać" normalny oddech.
Przejdźmy jednak do samej książki. Poza licznymi informacjami na temat astmy, przeczytamy tu również opowieść o osobie, która od dzieciństwa zmagania się z tą chorobą. Myślę, że jest to ciekawy sposób na dzielnie się wiedzą na temat tego schorzenia, gdyż poza " suchymi" faktami zyskujemy świadomość tego, co czuje i z czym musi borykać się astmatyk. W książce przeczytamy także wywiad z osobą, która cierpi na astmę.
Bardzo ważną częścią tej książki są rozdziały poświęcone znaczeniu aktywności fizycznej prowadzenia zdrowego trybu życia podczas walki z astmą. Autorka książki dzieli się gotowym planem rocznego treningu biegowego.
Podaje wiele wskazówek i prezentuje liczne tabelki pozwalające na kontrolowanie rezultatów wynikających z podjętego wysiłku.
Książka w niezwykle przystępny sposób przybliża czytelnikom, z czym wiąże się astma. Osoby zmagające się z tą chorobą mogą dzięki niej zyskać motywację do walki o zdrowie i bardziej komfortowe życie.
Znajdziemy tutaj dawkę konkretnych informacji i porad, jak można radzić sobie z tą chorobą. Jeżeli ktoś zdecyduje się na treningi to od razu ma podane jasne wskazówki od czego zacząć, nie musi błądzić.
Oczywiście książka nie zastąpi wizyt u specjalisty i leków, jednak być może, dzięki skorzystaniu z wiedzy w niej zawartej, życie z astmą stanie się chociaż trochę mniej uciążliwe.
Książka, mimo, że dotyczy zagadnień związanych z przewlekłą chorobą, nie jest przygnębiająca. Niesie pozytywne przesłanie, że skutki astmy da się załagodzić.

Informacje dodatkowe o Uśpij astmę :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-06-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788382193022
Dodał/a opinię: Anna Gąbka

Tagi: astma trening bieganie

Zobacz opinie o książce Uśpij astmę

Kup książkę Uśpij astmę