Uważaj, o co prosisz Mikołaja

Wyjście na imprezę, zbieg okoliczności, który sprawia, że lądują w jednej loży i namiętnie spędzona noc – tak zaczyna się znajomość Carli i Williama. To miał być początek, oboje myśleli, że wyjdzie z tego coś więcej, nawet byli umówieni na kolejne spotkanie. Jednak los postanowił sobie z nich zakpić. Jest poniedziałek, a Carla zaczyna nową, wymarzoną pracę. Okazuje się, że jej nowym szefem jest nie kto inny, jak mężczyzna, z którym spędziła upojną noc. William również jest mocno zaskoczony, jednak praktycznie od razu oznajmia kobiecie, że ze względu na okoliczności, muszą zapomnieć o tym, co się między nimi stało. Teraz łączy ich praca i nie ma możliwości, aby się spotykali. Chociaż wcale jej się to nie podoba, zgadza się na to, co postanowił.
W pracy wszystko układa się dobrze. Niedługo Święta Bożego narodzenia, które Carla uwielbia. Siedzi w pracy po godzinach, chcąc jak najwięcej zrobić, aby móc wyjechać wcześniej w rodzinne strony. Niestety William ma zupełnie inne podejście do tego okresu, dla niego to czas jak każdy inny. Chociaż początkowo nie ma zamiaru pozwolić kobiecie na wcześniejszy wyjazd, w końcu muszą zrobić wspólnie projekt dla bardzo ważnego klienta. Jednak kiedy ona proponuje, aby pojechał razem z nią, zgadza się. Ten wyjazd bardzo wiele w nim zmieni. Oboje mają tajemnice, które wyjdą na jaw. Co takiego ukrywają? Co się stanie podczas wyjazdu? Dlaczego William nie czuje magii Świąt? Jak potoczy się ich relacja?

Uwielbiam książki w świątecznym klimacie. Dzięki nim mam wrażenie, że Święta są bliżej niż tak naprawdę. Jaka okazała się najnowsza pozycja Nany Bekher? Według mnie jest świetna. Historia wciągnęła mnie praktycznie od samego początku i z wielkim zainteresowaniem śledziła losy bohaterów aż do samego końca. To opowieść o przyjaźni, miłości, a jednocześnie bólu straty, ciężkim dzieciństwie, przeszłości, która znacząco wpływa na bohaterów, a także o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.
Na samym końcu znalazłam smakowity, a przy tym naprawdę prosty przepis na świąteczne pierniczki.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Carla wyjechała z rodzinnego miasta, aby studiować wymarzony zawód, a później zacząć w nim pracować. Zostawiła chłopaka, który nie wyobrażał sobie wyjazdu. Również jej ojciec nie był zadowolony z decyzji, jaką podjęła, chciał, aby przejęła rodzinną piekarnię. Jednak ona postanowiła na swoim. To kobieta uparta, kochająca, bezinteresownie pomagająca innym. Zdecydowanie ją polubiłam.
William początkowo wydawał się trochę takim gburem i w sumie sam sobie na to zapracował swoim zachowaniem i tajemniczością. W pracy nikt praktycznie nic o nim nie wie, a wśród pracowników budzi strach. Jednak znajomość z Carlą go zmienia, jednak jak musicie odkryć sami.

„Uważaj, o co prosisz Mikołaja” to świetna książka w świątecznym klimacie, z ciekawą i wciągającą historią. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Uważaj, o co prosisz Mikołaja

Zapach grzechu
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Zapach grzechu

Ana to młoda, piękna, silna kobieta. Miguel to bezwzględny człowiek, który ludzkie życie ma za nic. Pewnego dnia, Ana została sprzedana...

Jesteś moją zagadką. Honey
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Jesteś moją zagadką. Honey

Nicholas McKinley przyjeżdża do Miami, aby pomóc choremu ojcu i beztroskiemu bratu w prowadzeniu firmy. Zanim jednak mężczyzna odda się obowiązkom, spędza...