Uwięzieni w grze

Lubicie gry ? Moje dzieci kochają chyba nieco za mocno. Nie ważne czy na telefonie / tablecie, czy konsoli. Nawet stary pegasus okazał się niesamowitą rozrywką. I na pewno nie mają tego zapału do gier za mną, bo prócz tetrisa nic mnie nie kręci ;) względnie planszówki.

Ale gdy zobaczyłam w ofercie Wydawnictwa Muza książkę “Uwięzieni w grze” wiedziałam, że ta książka wciągnie moich czytelników. No i oczywiście się nie myliłam. Zdążyła do nas dotrzeć, tego samego dnia już połowę syn wciągnął, następnego dnia spytał kiedy drugi tom, bo ten skończył się w takim momencie, w którym my - dorośli czytelnicy, mamy sporo pretensji do autorów. Emocje ewidentnie sięgały zenitu, a tu bach - ciąg dalszy nastąpi.

To pełna emocji i przygód historia przyjaciół, którzy zostali uwięzieni w świecie wirtualnej rzeczywistości i starają się z niej uciec. Czy im się uda ??

“Pełna moc” to wg Erica najlepsza gra pod słońcem. Jesse nie przepada za grami komputerowymi, lecz ulega namowom przyjaciela i przychodzi do niego by zagrać ale Erica nie zastaje… W jego pokoju jest tylko uruchomiona konsola. Jesse potwierdza udział w grze i w efekcie zostaje dosłownie do niej wciągnięty oraz do wirtualnego świata w niej zawartego.

Z pomocą Erica stara się przetrwać, nauczyć panujących tam zasad i wraz z nim przechodzi kolejne poziomy. Wszystko idzie im całkiem nieźle dopóki przy próbie zabicia bossa, chłopcom nie wyskakuje błąd, po którym gra  wprowadza nowy tryb. Wydaje się, że to przeszkoda nie do pokonania, jeśli nie znajdą na niego sposobu, utkną w grze na zawsze… Czy uda im się w końcu wrócić do domu ?

To trochę jak nowa wersja Jumanji. Moje dzieciaki znają zarówno tę starą wersję filmu jak i tę nową i teraz dali się porwać tej historii.

To książka pełna zaskakujących momentów, ciekawostek ze świata gier i emocji, które wręcz zawładną wielbicielami książek i gier. W razie problemów z odnalezieniem się w tej wirtualnej terminologii na końcu książki jest “Skarbnica wiedzy”, która wiele wyjaśnia.

Fajny wątek przyjaźni, nutka humoru, kosmici, którzy ciekawią prawie wszystkich młodych graczy / czytelników. Sądzę, że to książka idealna dla odbiorców w wieku 9-12 lat ale też starsi mogą docenić jej zalety. Nam się podobało i z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.

Dziękujemy za ten emocjonujący tom Wydawnictwu Muza.

Informacje dodatkowe o Uwięzieni w grze:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Trapped in a Video Game
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat

Zobacz opinie o książce Uwięzieni w grze

Kup książkę Uwięzieni w grze

Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja
Dustin Brady0
Okładka ksiązki - Uwięzieni w grze. Niewidzialna inwazja

Po tym jak Jesse i jego przyjaciel Eric zostali niespodziewanie uwięzieni w wirtualnej rzeczywistości gry Pełna Moc, przysięgli sobie, że już nigdy nawet...

Uwięzieni w grze. Bunt robotów
Dustin Brady0
Okładka ksiązki - Uwięzieni w grze. Bunt robotów

Roboty przybyły, i nie są zadowolone. Ani trochę. Po przypadkowym wypuszczeniu na świat realny robocich złoczyńców z gry Świat Superbotów 3, Jesse Rigsby...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;