Vir

Aleksandra Tabor „Vir”

Daj się wciągnąć w wir życia codziennego

Ania to młoda kobieta pracująca w korporacji, w Warszawie. Za każdym razem stara się sprostać obowiązkom w firmie. By się zrelaksować dziewczyna dużo imprezuje i spotyka się z różnymi mężczyznami. Bywa, że podejmuje nie zawsze dobre decyzje. To postać, która dąży do spełnienia i szczęścia. Czy jej się to uda?

„Prowadziłam w tamtym czasie życie, które zaplanowałam dla siebie kilka lat wcześniej — praca w znanej firmie, życie w dużym mieście, imprezy. Prowadziłam życie, w którym zapomniałam, jak śmiać się w głos z dobrego żartu, dobrze spać, beztrosko nie myśleć o kolejnych dniach bez sprawdzania kalendarza.”

Historia opowiedziana przez bohaterkę o jej egzystencji bez problemu mogłaby się wydarzyć we współczesnym świecie. Nie wiem, czy mogłabym obdarzyć sympatią Annę, ponieważ jest dość specyficzną osobą, trochę frywolną. 💁🏻‍♀️
Myślę, że autorka chciała pokazać jak młode pokolenie radzi sobie w wielkim mieście oraz jak funkcjonuje między pracą a zabawą. Potrzeba tej drugiej, kochającej osoby jest silna, lecz człowiek potrafi się pogubić we własnych uczuciach. Zachowanie, charakter, dojrzałość ulega zmianie. Książka z nutką humoru i cynizmu. Jeśli lubisz, polecam. 😉

„Żyjemy w klatkach, które sobie sami stworzyliśmy.”

Informacje dodatkowe o Vir:

Wydawnictwo: Novae Res