W blasku zorzy

Tom 1 cyklu Zamek z płatków róż

"Największa walka, jaką przyjdzie ci stoczyć, to zmierzenie się z własnymi uczuciami."

Gwendolyn O'Sulivan jest autorką poczytnych powieści. Niestety sława ma swoje uroki i ta jej gorsza strona z każdą kolejną chwilą staje się coraz większym ciężarem dla kobiety. Zmęczona tym wszystkim postanawia odpocząć. Pragnie spełnić swoje marzenie i zobaczyć zorzę polarną. Niestety pierwszy dzień pobytu w Norwegii nie przebiega tak, jak planowała. Zostaje napadnięta i okradziona. Na szczęście los czuwał na straży i postawił na jej drodze mężczyznę. Aroganckiego przystojniaka, który za wszelką cenę pragnie pozbyć się problemu w postaci nieznajomej.
   Kim on jest? Dlaczego dane mu było poznać Gwen? Jak rozwinie się ta niespodziewana i zaskakująca znajomość?

Pióro autorki bardzo sobie cenię. Te historie budzące serce do szybszego rytmu. Te emocje drzemiące na każdej ze stron. Te pasjonujące fabuły, ktreyna trwałe wpisują się w moje czytelnicze serducho. Tak było i tym razem.
    Przede wszystkim zostałam ogromnie zaskoczona pomysłem na fabułę. Dosłownie totalna rewolucja. Opis nie zdradza niczego konkretnego, jeśli chodzi o główną postać męską a to właśnie on jest tym, który zasługuje, by mówić o nim głośno. Dlaczego? Otóż to jedna wielka niewiadoma. Przystojniak skryty w cieniu prawdy. Prawdy tak dogłębnie wstrząsającej, jednocześnie będącej tak bardzo frapującą i fascynującą. Polubiłam go, choć nie miał łatwego charakteru. Ale właśnie jemu warto było dać szansę. To zdecydowanie była dobra decyzja.
   Świetna kreacja bohaterów. Zarówno tajemniczego wybawcy, jak także jego brata i babci. Ci dwoje znowu tak bardzo przypadli mi do gustu, że mam szczerą nadzieję, że w kolejnej części będzie mi jeszcze dane ich spotkać.
   A nasza główna bohaterka? Gwen to kobieta wylewna, otwarta, nieposkromiona, nieprzewidywalna, otwarta, spontaniczna i ciepła. Niczym promyczek dobra w porównaniu ze sztywniakiem. Niczym biel i czerń.
   Przekomarzania i słowne utarczki ładnie budowały klimat i podsycały moją ciekawość jeśli chodzi o rozwój sytuacji. A na to zdecydowanie warto było czekać.
   To była piękna historia. Pokrzepiająca, rozpalająca a jednocześnie wzruszająca oraz smutna. Zgadza się, autorka pobrała po troszkę z każdej emocji, aby czytelnik całym sobą czuł to, co bohaterowie. Aby nas dogłębnie poruszały ich osobiste dramaty i problemy, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Nie było łatwo ale zdecydowanie warto było się zgłębić w tę powieść. Nie żałuję ani jednej sekundy poświęconej na czytanie. Autorka kolejny raz zaczarowała moją rzeczywistość zmuszając moją wyobraźnię do działania.  Cudowna, śliczna i przewrotna lektura. Idealna dla romantycznych duszyczek. Bierzcie i czytajcie.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Novae Res

Informacje dodatkowe o W blasku zorzy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-07-08
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce W blasku zorzy

Kup książkę W blasku zorzy

Tajemnice Kiliana
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Tajemnice Kiliana

Nela jest znaną autorką komiksów i cenioną ilustratorką. Jest roztrzepana, nie potrafi utrzymać porządku ani w domu, ani we własnym życiu. Nie ma pamięci...

Nasze wczoraj
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Nasze wczoraj

Daniel nie spodziewał się, że pojawienie się w jego życiu Łucji, zmieni wszystko.Była dla niego zakazana. Wszyscy to wiedzieli. On, ona i każdy, kto miałby...