W pogoni za losem

RECENZJA

⌛️"W POGONI ZA LOSEM"⏳️

AUTOR: ANGELIKA GAWERSKA

WYDAWNICTWO: NOVAE RES

Gotowi jesteście razem z bohaterem książki przeżyć przygodę swojego życia?

Czy przeszłość można zmienić i jakie będą tego konsekwencje?

"Wyobraź sobie, że to, co robisz, jest tylko grą. Zasady są proste, a ty je znasz. A najgorszym wyzwaniem jest fakt, że masz tylko jedno życie."

"W POGONI ZA LOSEM" to historia, w której cofamy się w czasie do czasów II wojny światowej do 1941 r. i zobaczymy oczami wyobraźni Warszawę z tamtych lat. To niezwykła opowieść napisana w bardzo autentyczny sposób. Autorka stworzyła niepowtarzalną fabułę, w której dosłownie przeniesiemy się razem z głównym bohaterem Arielem w czasie, to było bardzo ciekawe doświadczenie. Akcja książki dzieje się dwutorowo w latach 2020/21, po czym przeskakujemy do lat 1941.

Historia, w której zasady gry zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przepełniona emocjami, bólem, cierpieniem, tajemnicami, pełna niebezpiecznych momentów. Przeżyjemy przyjaźnie, porywy serca, które trzeba trzymać w ryzach. W tej opowieści autorka wybornie pokazuje emocje, uczucia,  jakie wypełniają postacie.
 To samo z klimatem tamtych czasów, myślę,  że pisarka bardzo dobrze nadała i  nakreśliła.
Wątek miłosny niezwykle subtelny, nienachalny i czekasz, obserwujesz, jak rozwijają się relacje pomiędzy bohaterami. Świetnie stworzony trójkąt miłosny.
Wszystko płynie swoim rytmem, niczego nie było na siłę, za to bardzo płynnie i z wielkim zainteresowaniem czytałam każdą kolejną stronę, ciesząc się doskonałe nakreśloną fabułą. Całość dopracowana  dobrze przemyślana i pokazana. Dostajemy wiele  ciekawych plot twistów, dużo akcji.
Znajdziecie w tej książce takie wątki jak:

-Podróż w czasie
-Druga wojna światowa
-Queerowa reprezentacja
-Klimat lat 40.
-Zakazany romans
-Rasizm, śmierć,
-New Adult
-trójkąt miłosny

Bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani,  wyraziści, różnorodni, bardzo realnie nakreśleni. To postacie, które zwrócą waszą uwagę na dłużej, ponieważ intrygują, swoją odwagą, wielką potrzebą wykonania swojej misji dla dobra ludzkości, nawet narażając swoje życie dla dobra ogółu.
Poznamy postacie, które obdarzymy sympatią, na nie, które spojrzymy z przymrużeniem oka, ponieważ podejmują bardzo głupie decyzje, które ściągają niebezpieczeństwo.

"Nie rozumiem. Mówiłem tyle razy, że kogoś kocham. Nie jestem jednak w stanie cię zrozumieć, Arielu. Mówisz, jakbyś pisał powieść, jakby to uczucie było wyjątkowe, cudowne, niewinne. A ja tego nie widzę. Nie widziałem tego w żadnym związku, więc naprawdę trudno uwierzyć mi w miłość i w dobre intencje."

Ariel Kwiatkowski ma dwadzieścia dwa lata, żyje w 2020 r. Znalazł ogłoszenie pracy, która zdawała się bardzo intrygująca i niezwykle tajemnicza. Idzie na rozmowę kwalifikacyjną, potem przechodzi kilkumiesięczne szkolenie, pełne testów i kolejnych etapów do przejścia, które jest obowiązkowe, aby podjąć tam  pracę. Tajna agencja, która prowadzi super tajny projekt.
Na samym końcu tego wszystkiego czeka go praca marzeń i największa przygoda życia. Dostaje niezwykle ważne zadanie i musi się przenieść się w czasie do 1941 r. do Warszawy. Nowa tożsamość,
Tylko jak sprawić, aby wróg stał się przyjacielem, ma stać się częścią ciebie od początku do samego końca. Poznać jego wady, zalety, ma stać się przyjacielem, a nawet kimś więcej.
Musi wykonać zadanie, do którego został wyszkolony, przygotowany, chociaż dobrze wiedział, że wszystko może pójść nie tak jak trzeba. Ma cofnąć się w przeszłość i odmienić wojenne losy Polski.
Przeszłość może się zmienić i to niekoniecznie na lepsze.
Gdy nadchodzi, upragniony dzień i cofa się w czasie, od razu Ariel trafia w sam środek strzelaniny. Razem z młodą kobietą musi walczyć o przeżycie. Tak poznaje Zosię i Aleksandra, dzięki czemu zostaje wprowadzony do podziemia. Bardzo szybko nawiązuje znajomość z Hansem Engelem.
Zasady gry zmieniają się, a on wcale nie był na to przygotowany, a sprawy przybierają rozpędu i nieoczekiwany obrót sprawy. Do gry wkracza nieoczekiwanie miłość, przyjaźń, Arielowi ciężko emocje, które wdzierają się i

-Czy Ariel poświęci  swojej dotychczasowe życie, i poświęcić się tajemniczej i jedynej pracy?

-Czy cofnie się w czasie i co go tam czeka?
-Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?
-Czy uda mu się osiągnąć swój cel i odmienić wojenne losy Polski?
-Czy wykona misję idealnie?
-Czy to jedynie niebezpieczna i ryzykowna zabawa, czy wręcz przeciwnie?
-Komu będzie mógł zaufać?
-Czy Hans zostanie sojusznikiem Ariela i znajdą wspólny język i wzajemne zaufanie?
-Czy jego wybory były trafne?
-Czy Ariela wykorzystania sytuację jak najlepiej?
-Czy Ariel będzie mógł sobie pozwolić na miłość?
-Czy miłość zmienić Ariela?

POLECAM 🥰🧡🧡🧡
Książka doskonale wpisała się w moje gusta czytelnicze.

Dziękuję bardzo autorce za egzemplarz do recenzji, współpraca barterowa.

Informacje dodatkowe o W pogoni za losem :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-09-20
Dodał/a opinię: Mirela Marcinek

Zobacz opinie o książce W pogoni za losem

Kup książkę W pogoni za losem