W ramionach gwiazd

Tom 1 cyklu Starbound
Lilac LaRoux to najbardziej rozpoznawalna twarz w galaktyce, arystokratka. Od dziecka błyszczy na salonach niczym gwiazda. Obraca się wyłącznie w towarzystwie wpływowych ludzi, zawsze towarzyszy jej świat przyjaciółek. Dziewczyna jest królewną rozpuszczoną przez ojca miliardera. Traver Merendsen to młody żołnierz, który niezwykle szybko awansował na stanowisko majora. Brał udział w bitwie na planecie Avon i to właśnie ta bitwa przyniosła mu chwałę. Chłopak wybił się z najniższego szczebla drabiny sławy na sam jej szczyt. Traver nienawidzi przebywania wśród zamożnych ludzi, rozgłosu i zainteresowania swoją osobą. Co łączy te dwie zupełnie różne osobowości pochodzące z zupełnie różnych światów? Młody major po swojej misji zyskuje przepustkę na Ikara, największy prom komiczny w galaktyce. Chłopak nie przepada za śmietanką towarzyską, która przebywa na pokładzie wspomnianego statku. Wśród bogaczy zauważa piękną, uśmiechającą się dziewczynę. Nie można zaprzeczyć, że adresatem tego uśmiechu jest właśnie on. Jak się okazuje tajemnicza piękność to Lilac LaRoux, dziedziczka najbogatszego człowieka w galaktyce. Major Merendsen wie, że powinien trzymać się od niej z daleka.... Postanowienie majora nie jest możliwe z powodu katastrofy. Ikar wypada z hiperprzestrzeni, a jedynym ocalałymi są Lilac i Traver. Lądują na tajemniczej, z pozoru bezludnej planecie. Major jako doświadczony żołnierz od razu wie co robić. Jako cel ustala dotarcie do szczątków statku i wezwanie pomocy. Dziewczyna nie ułatwia tego zadanie pokazując chłopkowi jaką to ona jest księżniczką. Jednak Traver potrafi doskonale radzić sobie w najtrudniejszych warunkach: ,,W wojsku człowiek się szybko uczy, że należy najpierw działać, a dopiero potem myśleć." ,,W ramionach gwiazd" to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Głównym gatunkiem jest romans, ale znajdziemy też elementy fantastyki i science - ficton. Fantastykę. Miłość bohaterów rozwija się powoli, począwszy od nienawiści, która z czasem przeradza się przyjaźń aż do końcowego, głębokiego uczucia. Świat jest doskonale dopracowany, przez co ciąga niczym czarna dziura. Zakochałam się w opiach kosmicznej przyrody, które są bardzo dokładne. Czułam się jakbym przemierzała planetę towarzysząc bohaterom. Następnym atutem tej pozycji jest dwójka świetnych bohaterów. Lilac na początku jest próżną, denerwującą księżniczką , jednak podczas podróży przeszła metamorfozę , która ukazała wiele jej pozytywnych cech. Z kolei Travera poznajemy jako tajemniczego żołnierza, podczas wędrówki stopniowo otwiera się przed nami, pokazuje jak kocha, jaki jest łagodny, troskliwy i opowiada o swojej ukochanej rodzinie. Rozdziały są pisane z perspektywy chłopaka i dziewczyny na przemian. Pozwala nam to poznać uczucia każdego z nich, stanowisko w danej sprawie, lepiej ich zrozumieć. Fabuła jest naprawdę oryginalna, interesująca. Co prawda w większości jest to opis wędrówki, ale napisany w taki sposób, że nie nudzi czytelnika. Autorki świetnie grają na uczuciach, potrafią wzruszyć do łez, wywołać uśmiech, zszokować. Lekturze towarzyszy tajemnicza atmosfera, momentami, uczucie między bohaterami jest wyczuwalne: ,, Przez chwilę czuję, jak wyciąga ramiona, żeby przygarnąć mnie do siebie, i marzę już tylko o tym, by wtulić się w niego mocno i nie puszczać, Tak żeby nikt nigdy mi go nie odebrał."

Informacje dodatkowe o W ramionach gwiazd:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2016-03-02
Tytuł oryginału: These Broken Stars
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Dodał/a opinię: gold_lily

Zobacz opinie o książce W ramionach gwiazd

Kup książkę W ramionach gwiazd