W szponach szaleństwa

Agnieszka Lingas-Łoniewska udowodniła, że potrafi napisać książkę z każdego gatunku literackiego. Gdy pojawiła się informacja o powieści „W szponach szaleństwa”, to od razu wiedziałam, że ją przeczytam. Jak się okazało, jest to thriller i napisała go kobieta, która tak pięknie opisuję ludzkie uczucia. Byłam bardzo ciekawa tej historii, więc jak najszybciej zabrałam się za czytanie.

„A cel miał jeden: chciał Ewy. Całej. Dla siebie. Już na zawsze. I wiedział, że doprowadzi do tego, bo może Ewa nie do końca zdawała sobie z tego sprawę, ale chciała go tak samo mocno”

Komisarz Ewa Barska udaję się na miejsce zbrodni, gdzie znajdują się okaleczone zwłoki młodej kobiety. Nikt nie może zrozumieć, jak ktoś mógł dopuścić się takiego okrucieństwa. Trop prowadzi na Uniwersytet Wrocławski, z którym jak się później okazuję, była związana także kolejna ofiara. Policja zaczyna mówić o seryjnym mordercy, więc nikt nie jest już we Wrocławiu bezpieczny.

„Bo miłość prawdziwa, taka z głębi serca, zdarza się tylko raz. Nie ma powielania, nie ma kopiowania, nie ma podróbki. Jest tylko czyste, pierwsze, nieskalane uczucie. Takie jak to między nami”

Autorka zaserwowała nam taką historię, że wbiło mnie z wrażenia w fotel. Akcja rozkręca się z każdą kolejną stroną coraz bardziej, więc książkę pochłania się jednym tchem. Jest to coś innego, niż to, co dotychczas wychodziło spod pióra Pani Agnieszki, lecz tak samo świetne.

Znajdziemy w tej powieści zbrodnię i romans, strach i miłość a zostało to idealnie wywarzone, więc idealnie komponuję się w całość. Pojawia się wątek sekty, która kawałek po kawałku przybliża nas do rozwiązania zagadki i to, co zrobiła tu autorka, wychodzi poza wszelkie granice. Nie spodziewałam się, że tak potoczą się losy bohaterów i że zakończenie powali mnie na kolana. Należą się wielkie brawa dla Pani Agnieszki za stworzenia tak dużego zaskoczenie podczas lektury.

„Razem.
Już na zawsze.
Uwięzieni w szaleństwie naszej miłości.
Która nie dała się pokonać i nie dała nam żyć”

Moim zdaniem autorka może śmiało obrać ten kierunek tworzenia, więc mam nadzieję, że doczekam się nie jednego thrillera jej autorstwa, który z wielką przyjemnością przeczytam. Polecam z całego serca zapoznać się z tą książką niech i was porwie to szaleństwo.

Informacje dodatkowe o W szponach szaleństwa:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-10-25
ISBN: 978-83-8083-651-8
Tytuł oryginału: W szponach szaleństwa
Dodał/a opinię: Aleksandra Płocha

Zobacz opinie o książce W szponach szaleństwa

Kup książkę W szponach szaleństwa

W szpilkach od Manolo
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki -  W szpilkach od Manolo

Komedia, miejscami poważna Kryminał, czasami niepoważny Romans, całkiem serio! Liliana ma trzydzieści pięć lat, kocha koty, wysokie szpilki i swoje auto...

Boys from Hell
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Boys from Hell

Kiedy w grę wchodzą gorące uczucia, równie parne co teksańskie noce, nie liczą się konwenanse, lecz to, co jest sensem naszego życia. Do małego miasteczka...