W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Zdrajca

Tom 3 cyklu W tajnej służbie II Rzeczpospolitej

To już trzecie spotkanie z bohaterami powieści W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. W poprzednich tomach poznaliśmy bohaterów wykreowanych przez Krzysztofa Gołucha, pasjonata historii naszego kraju, który ma ogromną wiedzę historyczną na ten temat. Mamy tu postaci znane z kart historii Polski. Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski, może trochę mniej znani, tak jak Bolesław Ignacy Florian Wieniawa-Długoszowski, który stał się moim idolem, postacią, która bardzo mnie zainteresowała i spowodowała, że chciałem bardziej poznać historię jego życia.

Kim bym Wieniawa, wyczytacie z Internetu. Nasuwa się jednak pytanie, czy postać tego człowieka była Wam znana? Nie przypominam sobie, żeby na lekcjach historii wspomniano o tej osobie, która była adiutantem samego marszałka Piłsudskiego. Wieniawa był barwną postacią czasów międzywojennych i warto poznać jego życiorys.

1918 rok. Wszyscy na myśl o tej dacie uśmiechamy się, nasze serca mocniej biją. Odzyskaliśmy niepodległość po 123 latach, gdy na mapach świata nie było państwa o nazwie Polska. Autor swoją bardzo interesującą powieść osadził w czasach, gdy państwo polskie dźwigało się z kolan, zdane na to, co zadecydują możni Europy. W Wersalu trwają rozmowy, Polska dyplomatycznie walczy o Śląsk czy dostęp do morza. Nie jest to łatwe, ponieważ nie wszystko zależy od naszych przedstawicieli. Tutaj ważą się losy granic Polski.

W tomie numer trzy Wieniawa przyćmił losy głównego bohatera powieści, młodego asa wywiadu, Wiktora Adamczewskiego. Jak pamiętacie w pierwszej części powieści, Wiktor stracił swojego starszego brata i chce pomścić jego śmierć. Ten, wysłany w kolejną misję na wschodnie granice kraju, musi znaleźć odpowiedź na pytanie, jakim sposobem przez granicę do kraju dostał się rosyjski szpieg. Czy rozwiąże sprawę, która wydaje się z tych, niemożliwych do rozwiązania?

Warszawa, Wersal, tereny rosyjskie. Poznajemy trudne czasy w dziejach Europy. Jak ciężko się żyło zwyczajnym ludziom, czy to w naszym kraju, czy w innych miejscach, takich jak Rosja, gdzie codzienna egzystencja była walką o przetrwanie.

Najlepszy tom jak do tej pory. Brawo!

Informacje dodatkowe o W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Zdrajca:

Kup książkę W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Zdrajca

W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Fortel
Krzysztof Goluch 0
Okładka ksiązki - W tajnej służbie II Rzeczpospolitej. Fortel

Polityczne gry, niebezpieczne intrygi i ludzie, którzy są gotowi na wszystko, by ochronić swój kraj.  Jerzy Dobrowolski dąży do włączenia w walkę o sprawę...

W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Napad
Krzysztof Goluch0
Okładka ksiązki - W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Napad

Miłość, zemsta i tajemnice, których nie sposób rozwikłać.  Między Elizą, córką szefa polskiego wywiadu, i Wiktorem Adamczewskim, sprawującym nad nią opiekę...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska