W twoją stronę

Tom 1 cyklu W twoją stronę

Bardzo lubię książki pani Karoliny Winiarskiej. Są lekkie, przyjemne, a jednocześnie bardzo życiowe. Czyta się je szybko i tak też jest z najnowszą książką autorki, która swoją premierę miała 9 czerwca.

„W twoją stronę” to przede wszystkim historia dwóch sióstr. Łucję i Felicję dzieli wszystko. Podróż, którą odbywają do swojej babci zmusza je do rachunku nad własnym życiem. Będą kłótnie, wrzaski, łzy i śmiech.

Bardzo oczarowała mnie historia przodków obu pań, którą poznajemy podczas lektury. Przenosimy się do czasów wojennych, gdzie Dobrosława z mężem pomagają rodzinie Żydów. Jednak jest to tylko wątek poboczny. Główny wątek to relacje siostrzane. Dziewczyny, mimo że łączą je więzy krwi, są bardzo różne, mają inne spojrzenie na świat. Na dużą uwagę zasługuje również relacja sióstr z matką, która nie była obecna w ich życiu. Dużo mądrych przesłanek przekazuje najstarsza z rodu, babcia Michasia. Jest to niezwykła osoba.

„W twoją stronę” to ciepła i wartościowa lektura o poszukiwaniu siebie. Podczas lektury nie zakręci się łza w oku, ale również pojawi się uśmiech.

Informacje dodatkowe o W twoją stronę:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-06-02
Dodał/a opinię: monikaswiatek

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce W twoją stronę

Kup książkę W twoją stronę

Ludzie krzywdzą się sami, mając nierealne oczekiwania. Oczekujemy, że inna osoba nas uszczęśliwi. A przecież szczęście jest w nas albo go nie ma.

Nic więcej
Karolina Winiarska 0
Okładka ksiązki - Nic więcej

Nowa książka autorki przebojowego debiutu Następnym razem Co zrobić, gdy miłość pojawia się, choć wcale jej nie chcemy? Sylwia po studiach przyjeżdża...

Diament i Róża
Karolina Winiarska0
Okładka ksiązki - Diament i Róża

Porywająca serce historia o dziewczęcych marzeniach i wyboistej drodze do ich spełnienia. Dorota jest osobą, która odnosi sukcesy i nie boi się wyzwań...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;