W ukryciu

Recenzja „W ukryciu”
„W życiu wszystko się zmienia w ułamek sekundy i próżno liczyć, że przed tym co ma się zdarzyć, ostrzeże Cię podkład muzyczny.”
„W ukryciu” to powieść wydana w 2021r. I jest drugą książką z serii o Detektyw D.D. Warren. Powieść napisana została przez Lisę Gardner. Autorka jest znaną amerykańska pisarką, której powieści często trafiają do ścisłej czołówki „New York Timesa”. W Polsce książki Lisy Gardner takie jak np. „Zaginiona”, również zostały dobrze przyjęte. Ostatnio została wydana powieść „W ukryciu”.
Detektyw D.D. Warren i Bobby Dodge dostają wiadomość, że na terenie nieczynnego zakładu psychiatrycznego znaleziono ciała sześciu dziewczynek. Gdy zmumifikowane zwłoki zostają zbadane, nikt nie jest w stanie stwierdzić kim były dzieci, nie licząc jednej dziewczynki Annabelle M. Granger. Nic by nie było w tym niezwykłego gdyby nie fakt, że ona dalej żyje.
Dziewczyna, a raczej już kobiet, całe życie spędziła na ukrywaniu się, od małego pamięta ciągłe przeprowadzki, zmianę nazwisk, imion i ciągłe przypomnienia przez rodziców, że nie może wspominać nikomu jak miała na imię. Teraz gdy po latach wróciła do miasta z którego pochodzi, Annabelle dalej czuje niepokój, kobieta nie ma znajomych, do nikogo się nie przywiązuje i z nikim nie zawiązuje bliższych relacji, jedyne czego w życiu się nauczyła to strach przed nieznanym. Gdy dowiaduje się że policja znalazła „jej” ciało, Annabelle postanawia zgłosić się do nich i pozbyć w końcu lęku jaki całe życie czuła.
D.D. Warren i Bobby dowiadują się że Annabelle ciągle żyje, szybko staje się jasne że sprawa nie dotyczy przeszłości, a życie kobiety jest ciągle zagrożone.
„W ukryciu” to drugi tom serii i czytają go trafiłam na kilka wzmianek na temat pierwszego tomu, więc jak ktoś nie chce zepsuć sobie tomu pierwszego to polecam czytać od początku. Ale wracając do „W ukryciu” książka niesamowicie trzyma w napięciu i aż do samego końca czytelnik nie chce jej odłożyć. Akcja książki jest niesamowicie wymyślona, sama do końca sie zastanawiałam „Co tu się dzieje?", a po za tym uwielbiam postać Bobby'ego Dodge'a, która jest świetnie wykreowana. Polecam!

Informacje dodatkowe o W ukryciu:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Hide
Tłumaczenie: Katarzyna Procner-Chlebowska
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce W ukryciu

Kup książkę W ukryciu

Kochać mocniej
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Kochać mocniej

Brian Darby leży martwy na kuchennej podłodze. Jego żona, funkcjonariuszka policji stanowej, Tessa Leoni, twierdzi, że zastrzeliła go w obronie własnej...

Samotna
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Samotna

Snajper policji stanowej Massachusetts Bobby Dodge obserwuje przez lunetę tragiczne wydarzenia w pobliskim domu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się...

Forget Me Not
Julie Soto