W umyśle mordercy

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-09-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788328718340
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Murderous Minds
Dodał/a opinię: Kasia Pinkowicz

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Czy zastanawiało Cię kiedyś, jak działa mózg psychopaty? Rozmyślasz nad tym, czy każdy z nas ma w sobie jakiś procent zła, a tylko niektórzy pozwalają mu wzrosnąć? A może myślisz, że psychopatia sama się w takim człowieku obudzi, gdy w jego życiu zajdą jakieś ogromne zmiany? Cóż... a co, jeżeli ktoś lubi być zły?


Dean A. Haycock, najwybitniejszy specjalista w dziedzinie neurobiologii, na pewno rozwieje mroki niewiedzy dla swojego czytelnika. Usiądźcie więc wygodnie i wejdźcie w mroczny świat, o którym nawet Wam się nie śniło...


Nie jest tajemnicą, że każdego z nas intryguje zagadnienie zła. Kwestia, czy tacy się rodzimy, czy ową cechę nabywamy z czasem. Może nawet niektórzy boją się, że za jakiś czas psychopatyczna cząsteczka obudzi się do życia w ich ciele i zapragnie... krwi. Właśnie z takich powodów powstają książki podobne do W umyśle mordercy. Mają rozwiać wątpliwości, zaspokoić ciekawość i przede wszystkim czegoś nas nauczyć. 


Jako fanka thrillerów, jak również reportaży odnośnie seryjnych morderców czy prawdziwych zbrodni zawsze zastanawiał mnie ten element ludzkiej psychiki, wciąż niezbadany mimo wieloletnich prób wszelkiego rodzaju naukowców czy lekarzy. To kwestia, której chyba nikt nigdy nie rozstrzygnie do końca. Z ciekawości sięgnęłam więc po propozycję od tegoż wybitnego neurobiologa, licząc, że jeżeli nie uzyskam satysfakcjonujących odpowiedzi na pytania, to chociaż nauczę się czegoś nowego o ludzkiej psychice. I nie zawiodłam się. Ta pozycja to prawdziwe kompendium wiedzy, dostępnej dla każdego z nas.


Przygotujcie się na intensywną podróż w głąb ludzkiego mózgu. Ta lektura ma to do siebie, że podczas jej czytania lepiej nie mieć nic innego na głowie- chwilowe rozkojarzenie, a co za tym idzie zgubienie wątku może prowadzić do tego, że umknie Wam jakaś istotna rzecz. Trzeba być maksymalnie skupionym, to nie przelewki. Autor co prawda stara się wytłumaczyć pewne zjawiska jak najprościej, jednak niektórych rzeczy po prostu nie da się przedstawić jaśniej. 


W środku czeka na Was wiele ciekawostek odnośnie mózgu, wiele przybliżonych nam wyników badań na owym organie należącym do psychopaty, jak również kilka bardzo ciekawych historii odnośnie tego, jak uszkodzenie go może doprowadzić do zmiany osobowości. Teoretycznie książka ma skupić się na psychopatach, ale w praktyce otrzymujemy też historii ludzi "zwykłych", co oczywiście stanowi plus. 


To była długa podróż, aczkolwiek przyjemna; jak wspomniałam, trzeba się na tej książce naprawdę skupić, aby coś po jej lekturze w nas zostało. Dlatego też jej przeczytanie zabrało mi odrobinę więcej czasu niż normalnie. Ale... nie żałuję. Pan Dean A. Haycock uchylił przede mną wrota do zupełnie innego rodzaju wiedzy, próbując wytłumaczyć w jakimś stopniu to, co od dawna mnie intrygowało.


Wszystkim fanom reportaży naukowych polecam!

 

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce W umyśle mordercy

Kup książkę W umyśle mordercy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także