Wada

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, czytałam jej trzy książki , które ogromnie mi się podobały, dlatego jak tylko zobaczyłam, że Iza wydaje coś nowego wiedziałam, że będę musiała to przeczytać! Styl autorki jest bardzo lekki, przyjemny i "specyficzny" w dobrym tego słowa znaczeniu, co sprawiło, że "Wadę" pochłonęłam w jeden wieczór i naprawdę nie mogłam się oderwać od tej książki! Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. To bohaterowie z którymi śmiało moglibyśmy się utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy oraz tacy, których z pewnością moglibyśmy spotkać w rzeczywistości. Postaci tutaj przedstawione są niezwykle autentyczne, tajemnicze i różnorodne, co bardzo lubię w powieściach, bo to gwarancja braku nudy! Tak też było w przypadku "Wady". Znajdziemy tutaj bohaterów, którzy od początku zaskarbili sobie moją sympatię - Julia, Marek, mama Marka, ale również i takie, które odebrałam bardzo negatywnie o których zachowanie niesamowicie mnie rozczarowało i mną wstrząsnęło. Iza idealnie zrównoważyła tutaj te bardziej smutne, bolesne wydarzenia, z tymi przy których naprawdę możemy się pośmiać, szczególnie mowa o wielu perypetiach związanych z pechem Julii. Autorka poraz kolejny w ciekawy, wręcz intrygujący sposób ukazała relacje międzyludzkie, zarówno te partnerskie, ale również rodzinne. Iza w swojej powieści porusza wiele ważnych i ponadczasowych tematów, problemów, które wywołują w Czytelniku wiele skrajnych emocji! Dziękuję jej za to, bo zdecydowanie za rzadko porusza się te kwestie! Iza udowadnia, że to co dla jednych będzie wadą, ujmą dla innych może być czymś niesamowitym, pięknym. Nie należy się wstydzić swoich wad, a nauczyć z nimi żyć i czerpać z tego życia garściami. "Wada" to powieść z gatunku tych, które po przeczytaniu jeszcze na długo zostają w pamięci.. To poruszająca, wartościowa i pełna życiowych mądrości i prawd historia, która warto poznać! Polecam!

Informacje dodatkowe o Wada :

Wydawnictwo: Magnolia
Data wydania: 2023-01-16
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: romans komedia romans literatura obyczajowa ludzkie dramaty lodz

Zobacz opinie o książce Wada

Kup książkę Wada