Walc dla Izabeli

Jest rok 1939, Izabela jest młodą dziewczyną o polsko - niemieckich korzeniach. Pewnej nocy poznaje Jakuba - pianistę żydowskiego pochodzenia, który stopniowo skrada serce dziewczyny. Niestety sielankę przerywa wybuch wojny, jednak Izabela za wszelką cenę pragnie pomoc ukochanemu oraz jego rodzinie. Do czego Iza będzie zdolną by pomóc Jakubowi? Czy wojna ich rozdzieli?

Mimo, iż książka ta porusza wiele trudnych i bolesnych wątków, takich jak okres wojenny, praca w getcie, problem prześladowań, to ja jestem po prostu oczarowana tą historią! Ta książka czyta się po prostu sama, co prawda historia Izabeli i Jakuba liczy blisko 500 stron, jednak tak mnie wciągnęła, że przsczytalam ją w dwie godziny.
Bardzo spodobał mi się pomysł na podzielenie tej historii na przeszłości i teraźniejszość, ponieważ o losach Izabeli oraz Jakuba dowiadujemy się słuchając jak Izabela opowiada ją Teresie - młodej dziewczynie obecnie mieszkającej w dawnym domu głównej bohaterki.
Autorka w genialny sposób oddała klimat tamtych lat, ukazując realność wydarzeń z okresu II Wojny Światowej, miałam wrażenie, że weszłam do tego świata i przyglądam się wszystkim wydarzeniom gdzieś z boku, jednocześnie czując i chłonąc wszystkie emocje, które targały Izabelą oraz pozostałymi bohaterami tej historii.
Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem postawy niektórych postaci tej powieści, które chcąc pomagać innym - biednym, słabym, poniżanym i prześladowanym postanowili narażać swoje zdrowie i życie, a niejednokrotnie również swoich bliskich, czego dobitnym przykładem są losy właśnie Izabeli.
"Walc dla Izabeli" to piękna, niezlykle emocjonalna, wzruszająca oraz pokrzepiająca historia dwojga ludzi, którzy zostali rozdzieleni przez wojnę, ukazująca, że prawdziwa miłość istnieje i jest w stanie pokonać każdą z kłód rzucanych pod nogi, wystarczy jednak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać tego cudownego momentu!

Informacje dodatkowe o Walc dla Izabeli:

Kup książkę Walc dla Izabeli

Dziewczyna z portretu
Natalia Thiel0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z portretu

Pasja i miłość w czasach wojennej zawieruchy   W życiu Hani Skorskiej nic nie dzieje się tak, jak sobie wymarzyła. By oderwać się od problemów, Hania...