Ważka. Przeobrażenie

Często nie doceniamy czasów, w których żyjemy, ciągle coś nam nie pasuje i byśmy to zmienili, ale nie myślimy o tym, że wszystko może się jeszcze zmienić, ale nie na lepsze a na gorsze.
Weronika dorasta w świecie po trzeciej wojnie światowej, jest sierotą wychowywaną tak, żeby służyć korporacji, uważa, że jest to dobre i robi wszystko, żeby piąć się do góry po szczeblach kariery. Kiedy coś dziwnego zaczyna dziać się w mieście, tajna policja zaczyna działać, a na drodze dziewczyny staje jeden z nich który robi wszystko, żeby skomplikować jej życie, czy Weronika poradzi sobie z nadchodzącym niebezpieczeństwem?
Kiedy przeczytałam opis, obawiałam się nudnej lektury o świecie w przyszłości, nowych technologiach, robotach, które śledzą ludzi, sama tak do końca nie wiem, co myślałam o tej książce, kiedy zaczęłam czytać, podjęłam, jak bardzo się myliłam. Ta historia to pokazanie i uświadomienie ludzi o tym, jak teraz mamy dobrze, jesteśmy wolni i na tym powinniśmy się skupić, popatrzmy na to, co mamy, a nie tylko na to, czego nie mamy, bo w ten sposób nigdy nie doceniamy przywilejów, którymi jesteśmy obdarzeni.
Czytając o życiu Weroniki, na przemian byłam smutna i szczęśliwa, płakałam też ze wzruszenia, to piękna historia, ale okupiona bólem i cierpieniem, dziewczyna na zmianę coś zyskiwała i traciła, musiała dokonywać bardzo ważnych decyzji, nie miała pewności komu ufać, musiała walczyć i zmienić swoje życie diametralnie, ale jednego jestem pewna, nie żałowała tego.
Ta historia wciąga od pierwszej strony, trudno się od niej oderwać i ma się ją ochotę przeczytać na raz, chociaż kiedy emocje brały górę, musiałam przerywać czytanie. Pomimo tego, że dzieci od małego były szkolne przez korporacje, to wiele z nich pamięta jeszcze swoich bliskich i dlatego buntują się i próbują odzyskać utraconą wolność.
Jest to jedna z najpiękniejszych książek, które czytałam i treść jej zostanie ze mną na długo, płynie z niej bardzo ważne przesłanie, cieszmy się chwila i doceniajmy to, co mamy.

Informacje dodatkowe o Ważka. Przeobrażenie:

Wydawnictwo: DRAGON