What Beauty There Is

„What Beauty There Is” to książka, gdzie każde słowo jest wyważone i przepełnione emocjami.

Autorka serwuje nam powieść, której fabuła jest mistrzowska i potrafi poruszyć serce czytelnika. Każda strona, każde słowo trzyma nas w napięciu, a tajemnice, ból i strach emanują do nas swoją realnością. To tak naprawdę właśnie brutalność powoduje, że książka nabiera realizmu i uwierzcie, że już w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać jak ufać dorosłym skoro okazują się być potworami. Jednak nie można zapominać, że całość niesie za sobą także ukojenie i nadzieję. Autorka bardzo trafnie pokazuje nam, że nie można się załamywać i los zawsze może się odwrócić. Trzeba jedynie przetrwać to co najgorsze, a kiedyś znów wyjdzie słońce zza ciemnych chmur.

Bohaterowie powieści są cudowni. Dawno nie spotkałam tak dojrzałego nastolatka jak Jack. Żywię do niego prawdziwą sympatię i kibicowałam zarówno jemu, jaki i Mattiemu. Oczywiście nie mogło także zabraknąć wrednych nastolatków i osób, które wcale tak cudowne nie były i chciały zaszkodzić moim ulubieńcom. Jednak to tylko pokazuje jacy ludzie są różni i mają różne poglądy na otaczającą nas rzeczywistość. Kreacja każdego bohatera, nieważne czy tego dobrego czy złego była świetna i widać, ze autorka poświęciła ogromną uwagę kreacji każdej postaci.

„What Beauty There Is”  najlepiej określi słowo niesamowita. To właśnie taka jest ta książka. Potrafi rozśmieszyć, zaskoczyć, aby koniec końcom złamać serce i spowodować, że będziemy wylewać morze łez. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o What Beauty There Is:

Wydawnictwo: Muza