Widmo grzechu

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się przykuć uwagę, co do imienia drugiej połówki, bądź kogokolwiek kogo poznałaś/eś ? Ja przyznam, że zetknęłam się z czymś takim i była to dla mnie bardzo niezręczna sytuacja. Policzki wręcz paliły mnie od wstydu, a dziś śmieję się z tego razem z moim lubym, który na całe szczęście nie ma na imię Olgierd, ani Adolf. 😂😂

Nela Augustyniak wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką uczęszcza do jednego z bardziej prestiżywych liceum. Od rozpoczęcia nowego semestru szkolnego świat Neli zostaje wywrucony do góry nogami, a to wszystko za sprawą nowego ucznia. Gilbert Kraszewski to dwudziestolatek, który kilkukrotnie miewał już zatarg z prawem. Już na początku ich znajomości następują pierwsze zgrzyty, słowne utarczki, ale wiadomo...kto się czubi ten się lubi, a może nawet i kocha.

Tę książkę zaliczyłabym do jednej z seri młodzieżowych, która czeka na swoją kontynuację. Jak dla mnie bardzo przyjemna historia napisana lekkim piórkiem, przy której bierze nas na licealne wspominki, niekoniecznie te miłosne. W książce spotykamy się z czymś takim jak
Friendzone. Bardzo kibicowałam Marcelowi, który od począdku wydał mi się porządnym chłopakiem, ale serce nie sługa. W tym wypadku zwyciężył ten diaboliczny uśmieszek i sam urok osobisty czarnego charakteru z wielce niewyparzonym ozorkiem i urokliwym poczuciem humoru - Kraszewskiego. Niestety ich związek nie ma racji bytu, ponieważ istnieje zacne grono przeciwników tej miłosnej relacji. Mimo to ich uczucie bierze górę nad rozsądkiem i sama nie wiem dlaczego tak naprawdę ta miłość miałaby być zakazana. Nela z jednej strony dba o dobro rodziny, z drugiej zapomina w tym wszystkim o sobie. Ulega wpływom innych, nie potrafiąc się przeciwstawić czyimś oczekiwaniom. Bazuje na zasadzie " Bo my tak sobie życzymy i masz tak właśnie postąpić, nie pytając dlaczego" , co w następstwie wprawnia nastolatkę w poczucie winy.
Jestem ciekawa jak dalej potoczy się ta historia. Jak będą wyglądały relacje Neli i Gilberta oraz przyjaciółki Neli - Olgi i Michała, najstarszego brata Neli. Obie te pary mocno zapadły mi w pamięć i bardzo im kobicuję, ale co tam im los zgotuje, na tę chwilę wie to tylko autorka i liczę na to, że jeszcze nas czymś zaskoczy.

Informacje dodatkowe o Widmo grzechu:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2021-10-12
Dodał/a opinię: Pozahoryzontem

Zobacz opinie o książce Widmo grzechu

Kup książkę Widmo grzechu

Once upon a time
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Once upon a time

Prawdziwa miłość istnieje tylko w książkach. I tylko tam można spotkać zakończenie ,,i żyli długo i szczęśliwie". Maja jest bibliotekarką, pasjonatką...

Nasze jutro
Anna Szafrańska 0
Okładka ksiązki - Nasze jutro

Drugi tom historii o zakazanej miłości. Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania...