Widzę cię

"Szykuj się na dreszcz emocji! Ten thriller wciąga tak, że nie da się go odłożyć!"

Taki blurb widnieje na okładce najnowszej powieści Mary Burton "Widzę Cię". Czy faktycznie jest to thriller, który sprawia, że nic wokół nie jest ważne oprócz tego, żeby jak najszybciej poznać zakończenie?

Zoe Spencer pracuje jako agentka specjalna FBI i jest jedną z najlepszych profilerek. W swojej pracy wykorzystuje kawałki szkieletów, by odtworzyć twarze ofiar morderstw za pomocą rzeźby.
W najnowszej sprawie Zoe odtwarza popiersie młodej dziewczyny, zamordowanej prawie dwadzieścia lat temu. Agentka pragnie by morderca został ukarany. Wraz ze śledczym, Williamem Vayghanem, jedzie do rodzinnej miejscowości ofiary i przystępuje do przebiegu zdarzeń. Podczas śledztwa okazuje się, że giną kolejne kobiety. Czy Zoe i William powstrzymają szaleńca?

"Widzę Cię" to thriller, który wciągnął mnie od samego początku.  Fabuła jak najbardziej jest przemyślana, nie brakuje tutaj zwrotów akcji czy dobrze skonstruowanej intrygi pełnej tajemnic i kryminalnych zagadek. I chociaż dobrze czytało mi się tę historię to jednak zabrakło mi tego napięcia, co w poprzedniej książce Autorki. Chociaż przyznaję, że Mary Burton ma talent do wyprowadzenia czytelnika w pole. To co uważam za zbędne i moim zdaniem niczego nie wnoszące do fabuły, to wątek romantyczny. Jestem pewna, ze wielu z Was nie przypadnie on do gustu, szczególnie fanom mocnych thrillerów.
Z uwagi na lekki styl Mary Burton, książkę czyta się ekspresowo co jest dużym plusem, ale nie oczekujcie większych emocji podczas lektury. Liczę na to, że przy kolejnej książce Autorki emocji i mocnych wrażeń nie zabraknie.

Informacje dodatkowe o Widzę cię:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-30
Tytuł oryginału: I See You
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Widzę cię

Kup książkę Widzę cię

Nikt nie będzie ci przeszkadzał, kochanie. Pokój jest opłacony do jutra. Tak strasznie narzekałaś, że jesteś zmęczona… wreszcie odpoczniesz.

Oczy miały decydujące znaczenie. Odzwierciedlały tajemnice. Nawet jeśli ktoś próbował udawać, w jego oczach i tak było widać stratę, miłość, strach lub nienawiść. Były to wizualne portale duszy.

Jeden krok przed śmiercią
Mary Burton0
Okładka ksiązki - Jeden krok przed śmiercią

Bezwzględny seryjny morderca kobiet i nieustraszona agentka FBI, która zrobi wszystko, by pokrzyżować mu szyki. Agentka FBI Macy Crow to twarda...