Wigilijna zagadka. Audiobook

W grudniu wybór świątecznych powieści przyprawia o zawrót głowy, więc wpadłam na pomysł, żeby sobie wylosować jedną z tych, które wpisują się w moje czytelnicze klimaty.

Trafiło na "Wigilijną zagadkę" Małgorzaty Starosty, i to był bardzo dobry wybór.

Od dawna chciałam poznać pióro autorki i nadarzyła się ku temu okazja.

A powieść w typie cosy mystery to było dokładnie to, czego potrzebowałam podczas przedświątecznych przygotowań.

"Wigilijna zagadka" sprawiła mi dużo frajdy.

Autorka zabiera swoich bohaterów na małą wysepkę Vaila leżącą w archipelagu Szetlandów, na której znajduje się XVII - wieczny zamek. Aby dotrzeć na wyspę trzeba odbyć 12 godzinny rejs promem ze szkockiego Aberdeen.

Surowy klimat i odosobniona miejscówka to doskonałe tło do kryminalnej historii w klasycznym wydaniu.

Sześcioro obcych ludzi dostaje tajemnicze zaproszenie na wigilijną kolację do rezydencji ekscentrycznego pana Herberta Andertona, właściciela wyspy.

Wydaje się to dziwne i podejrzane, ale ciekawość bierze górę. A jak mówi angielska wersja przysłowia o ciekawości - "Curiosity killed the cat" /Ciekawość zabiła kota/. Kolacja jest zaplanowana w szczegółach, ale jak nietrudno domyślić się, wymyka się spod kontroli.

Błyskotliwa dwójka śledczych będzie miała nie lada wyzwanie, aby doprowadzić sprawę do satysfakcjonującego finału. Tropiąc mordercę, na jaw wyjdą grzechy i grzeszki każdego z uczestników zaproszonych na bożonarodzeniową kolację.

"Wigilijna zagadka" to:

-świetna kryminalna łamigłówka w duchu Agathy Christie. Z ciekawym i zaskakującym finałem,

- fantastyczny wybór miejsca akcji, pewnie bliższy mi ze względu na to, że sama mieszkam na Wyspach Brytyjskich,

-lekki styl i poczucie humoru, które mnie nie zamęczyło,

-całkiem ciekawe towarzystwo, ogromnie polubiłam byłego glinę Peppe di Ruccola cierpiącego na parafazję (zaburzenie mowy polegające na przekręcaniu wyrazów o podobnym brzmieniu). Jego postać nadaje historii zabawnego, uroczego wydźwięku.

To bardzo fajna propozycja książkowa, nie tylko na świąteczny czas. Powieść jest dostępna na platformie empikgo w formie ebooka lub audiobooka.

Informacje dodatkowe o Wigilijna zagadka. Audiobook:

Zobacz opinie o książce Wigilijna zagadka. Audiobook

Kup książkę Wigilijna zagadka. Audiobook

Kto zabił mamusię?
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Kto zabił mamusię?

Podobno dobra teściowa to była teściowa. Ale czy na pewno? Kto zabił mamusię to klasyczna komedia kryminalna nawiązująca w formie do książek Joanny Chmielewskiej...

Znachorka
Małgorzata Starosta0
Okładka ksiązki - Znachorka

Kropla olejku lawendowego, kilka płatków bergamotki, światło księżyca i szczypta magii... Lena jest sercem Zagrodzia, a prowadzona przez nią Pełnia...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;