Wilk na rzeź

Ruth Rendel zdecydowanie jest utalentowaną autorką, która potrafi porwać czytelnika w wir wydarzeń. Miałam przyjemność przeżyć to na własnej skórze wraz z jej nową powieścią "Wilk na rzeź", która zapadnie mi w pamieć na długo.

Książka opowiada historię Wexforda i inspektora Burdena, których zadaniem jest rozwiązanie zagadki zaginięcia dziewczyny o imieniu Anita, która jak się okazuje, jest lekkomyślną, bogatą kobietą, która nie ma skrupułów. Sęk w tym, iż nie mają poszlak, a jedyną wskazówką jest tajemniczy list. Jedno jest pewne - zadanie jest trudne.

Historia jest bardzo ciekawa. Autorka miała świetny pomysł, który dobrze przedstawiła czytelnikom.
Razem z inspektorem przeprowadzamy śledztwo, w której ja osobiście wciągnęłam się i z przyjemnością odkrywałam tajemnice. Fajne było to, iż fabuła osadzona jest kilkanaście lat wstecz, a więc nie ma takiej techniki jak teraz i mogłam poznać starodawne metody rozwiązywania spraw. Czasami dobrze jest poznać historię, w której nie ma tak bardzo rozwiniętej technologii, a zajęcie się sprawą wymaga czasu, poświęcenia, umiejętności i spryty.

Wydarzenia nie pędzą tak, że w mgnieniu oka wszystko jest rozgryzione, wszystko stopniowo odkrywamy i mamy przy tym dużo zabawy. Autorka od samego początku zaciekawiła mnie swoją historią, bowiem wrzuca czytelnika na głęboką wodę, w środek pewnego wydarzenia, które okraszone jest nutką tajemnicy i niewiadomymi.

Bardzo dobrze bawiłam się podczas rozgryzania zagadek i ustalenia czy morderstwo w ogóle miało miejsce. Byłam pod wrażeniem, że pomimo posiadania jednego listu, bohaterowie potrafili rozwiązać sprawę i to bez użycia technologii. Ten wątek zdecydowanie zasługuje na uznanie i jest ciekawy.

Na uznanie zasługują opisy zastosowane w książce, które są wyszukane, a słownictwo jest bogate, aż chce się czytać. Naprawdę urzekł mnie styl autorki, który bardzo mi przypadł do gustu. Powieść pochłonęłam bardzo szybko i postanowiłam, że będę musiała sięgnąć po inne dzieła Ruth Rendel

Zachęcam Was więc do poznania powieści, bo jest to naprawdę bardzo dobry kryminał. I chociaż nie jest nowoczesny, to właśnie dzięki temu ma swój urok.

Informacje dodatkowe o Wilk na rzeź:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-01-29
Tytuł oryginału: Wolf to the Slaughter
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Tagi: bóg Klasyka kryminału

Zobacz opinie o książce Wilk na rzeź

Kup książkę Wilk na rzeź

Harm Done
Ruth Rendell0
Okładka ksiązki - Harm Done

Back in the familiar Sussex town of Kingsmarkham, Rendell's dogged sleuth Wexford is investigating the strange abductions of two young girls: Rachel, a...

Z najlepszymi życzeniami śmierci
Ruth Rendell0
Okładka ksiązki - Z najlepszymi życzeniami śmierci

Zwykłe życie. Niezwykła śmierć. Margaret Parsons - dbająca o męża i swój ukochany ogród gospodyni domowa ze spokojnego miasteczka Kingsmarkham - nie...