Will

Dzisiaj zmierzyłam się z książką, która wręcz przyciągnęła mnie do siebie swoją okładką. Nie zawiodła mnie intuicja. Było warto!

"Zawsze uważałem się za tchórza. Strach jest obecny w większości moich wspomnień z dzieciństwa – bałem się innych dzieciaków; bałem się, że ktoś mógłby mnie zranić albo że najem się wstydu; bałem się, że wydam się innym słaby."

Czytając biografie zawsze jestem sceptycznie nastawiona, gdyż nie mamy nigdy pewności czy ten ktoś jest z nami w stu procentach szczery, czy książka jest tylko kolejnym wizerunkiem na pokaz dla czytelnika, dla powiększenia liczby fanów. Czytałam i oglądałam kilka takich właśnie wyidealizowanych biografii, lecz muszę powiedzieć, że tym razem jestem zaskoczona szczerością Willa Smitha. Pokazane są tu nie tylko jego sukcesy, ale również błędy i porażki życiowe.
Książkę czyta się bardzo dobrze, mimo jej obszerności, jest dość bogato ilustrowana; ja tak się zaczytałam, że zarwałam trochę nocy. W planie miałam tylko się rozejrzeć po zawartości, lecz wciągnęła mnie niczym pasjonujący kryminał.
Nie jestem jakimś zapalonym fanem Willa, lecz chyba każdy go zna. Jest wspaniałym aktorem, niemal każdy film z jego udziałem to hit. Ma na swoim koncie wiele kultowych ról i budzi sympatię wśród widzów. Jego kinowe role nadal cieszą się wielką popularnością i nie brakuje mu fanów. Książka ta pozwala lepiej Willa poznać, jego historię, życie prywatne, drogę do kariery.
Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak przebiegała historia zwykłego, zakompleksionego chłopaka do roli jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktorów współczesnych, to powinniście sięgnąć po tę pozycję. Naprawdę warto.

"Ten Will Smith, jakiego znacie – raper i pogromca kosmitów, wiodący barwne życie gwiazdor kina – to w znacznym stopniu moja kreacja, wystudiowany i dopracowany do perfekcji wizerunek, który stworzyłem po to, żeby się chronić. Żeby schować się przed światem. Żeby ukryć tchórza.
Mój ojciec był moim bohaterem."

Nie żałuję czasu, który poświęciłam na czytanie tej pasjonującej biografii. Dodam, że Will Smith był dwukrotnie nominowany do nagrody Oskara.
Można to uznać za porażkę, lecz ja myślę, że wielu marzy o takiej "porażce".
Polecam.

Informacje dodatkowe o Will:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Will
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Michał Jóźwiak, Michał Strąkow
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Autobiografia