Wiśniowy Klub Książki

"Wiśniowy klub książki" A. Lee kupiłam, a właściwie dostałam, dzięki promocji ZNAKU, ponieważ... był ładnie wydany i dotyczył funkcjonowania klubu książki, zagadnienia bardzo mi bliskiego, ponieważ sama taki klub prowadzę. Nie spodziewałam się literatury wysokich lotów, ale rzeczywistość ukazała mi literaturę lotów raczej niskich... Ratują ją chyba tylko proste, ale ciekawe przepisy kulinarne zamieszczone na końcu. Książka jest lekka i niedługa, ma ładną okładkę i... na tym chyba plusy się kończą. Być może nawet nie zdążyła mnie zmęczyć z racji okładkowej "dużej czcionki", ale definitywnie nie należy do gatunku tych książek, do których chciałoby się wracać. Opowiada o walce małomiasteczkowej bibliotekarki o utrzymanie funkcjonowania biblioteki, zagrożonej zamknięciem z powodu cięć budżetowych. Garstka mieszkańców wpada na pomysł stworzenia klubu książki, który ma stopniowo przyciągać kolejnych czytelników, co jak łatwo się domyślić, oczywiście się udaje. "Wiśniowy klub książki" postawię na półce - niech nadal ładnie wygląda. Nikt więcej nie musi już do niego zaglądać.

Informacje dodatkowe o Wiśniowy Klub Książki:

Wydawnictwo: Znak