Wizyta

Obok tej okładki nie można przejść obojętnie 🤩 Okrzyknięta jedną z najdziwniejszych i jednocześnie najlepszych powieści o macierzyństwie, nominowana do prestiżowej National Book Award oraz bestseller New York Times'a 💥 Długo zbierałam się za recenzję "Wizyty". Ta książka jest tak dziwna, że trudno mi było zebrać myśli i jednoznacznie ją ocenić. To połączenie literatury pięknej, thrillera i... science-fiction 🤔 Bardzo trafne jest porównanie jej do serialu "Dark". Zarówno podczas czytania "Wizyty" i oglądania serialu towarzyszą nam podobne emocje: napięcie, szok, niedowierzenie i pewna absurdalność całej historii. Helen Phillips w "Wizycie" znakomicie oddała wszystkie uroki macierzyństwa, bez żadnego koloryzowania i upiększania. Wspólnie z główną bohaterką doświadczamy całego wachlarza uczuć: strachu o dzieci, tęsknoty, leków, miłości i rozpaczy. Molly, będąca w domu sama z dziećmi, słyszy nagle w sąsiednim pokoju czyjeś kroki. Czy to omamy spowodowane zmęczeniem i brakiem snu, czy w pokoju obok naprawdę ktoś jest? Wyobraźnia podsuwa jej najgorsze scenariusze. Dla Molly najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i zrobi wszystko, aby je chronić. Niepokojące dźwięki nie ustają. Nagle Molly staje twarzą w twarz z intruzem w masce jelenia. Kim okaże się tajemnicza postać, która wie o niej dosłownie wszystko? Niejednokrotnie czytając tę książkę możemy mieć wrażenie, że nasza pamięć i zmysły spłatają nam figla. Możemy się tylko domyślać, kim jest tajemnicza postać bliźniaczo podobna do Molly. Groteskowość całej tej sytuacji sprawia, że zaczynamy się zastanawiać, czy to z bohaterką jest coś nie tak, czy może my mamy jakieś omamy 😉 "Wizyta" to bardzo intymna historia pełna sprzeczności: łączy w sobie mroczność i komiczność, prawdę z urojeniami. Bardzo Wam ją polecam, bo jestem pewna, że tak oryginalnej i dziwnej książki dawno nie czytaliście. Ciekawa jestem do jakiego wnisoku dojdziecie po jej przeczytaniu 😉

Informacje dodatkowe o Wizyta:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka