Wizyta

Prawie 2 dni mi zajęło zabranie się za napisanie tej recenzji, bo po pierwsze już dawno nie wystawiłam tak słabej oceny, a po drugie z przykrością muszę stwierdzić, że książka mi się po prostu nie podobała. Kompletnie nie poczułam tej powieści, a co najgorsze to jej nie zrozumiałam kompletnie🙈 O co w niej tam chodziło, to już wiem, bo nakierowała mnie @zaczytana.babka, dziękuję Ci kochana💞
🔹
To, że ta książka jest dziwna, to się zgodzę, ale dla mnie chyba i za mądra😁 Albo w trakcie jej czytania mózg mi się wyłączył. Według opisu wydawcy zapowiadała się bardzo dobrze, smaczka dodawał fakt, że trafiła na listę bestsellerów "New York Timesa" oraz magazynu "Time". Ale z własnego doświadczenia już przekonałam się kilka razy, że jeśli jakaś książka trafi na taką listę, to mi nie przypada do gustu😕
🔹
Punkty przydzieliłam za okładkę, bo robi wrażenie, za sam pomysł na historię i kótkie rozdziały napisane prostym językiem, które szybko się czyta. Gdyby historia została napisana w innej formie, to wtedy byłaby wysoko oceniona, bo to raczej przypominało mi rozdwojenie jaźni u głównej bohaterki, ewentualnie niezdiagnozowaną chorobę psychiczną. Do tego kompletnie nie rozumiem wplecionego wątku archeologicznego, co autorka miała na myśli i czemu miał służyć.
🔹
Zbliżając się ku końcowi, to chociaż mi ona nie przypadła do gustu, to Was zachęcam do jej przeczytania, bo może akurat Wam się spodobać. Niestety mi sumienie nie pozwoliło wystawić pozytywnej opinii, mam świadomość tego, że wydawnictwo mnie zablokuje😁 Ale każdy ma inne gusta i podobają się inne książki i tak było w tym przypadku. Albo jak napisałam wcześniej kompletnie jej nie zrozumiałam, za jakiś czas wrócę do niej i wtedy zobaczymy...

✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒
Molly jest matką dwójki małych dzieci, pewnego dnia, jej mąż wyjeżdża, a ona pozostaje z nimi sama w domu. W pewnym momencie słyszy w sąsiednim pokoju czyjeś kroki, ale tłumaczy sobie to przemęczeniem, spowodowanym ciągłym brakiem snu i ciągłymi obowiązkami przy dzieciach.
Jej obawy jednak urzeczywistniają się w chwili, kiedy w pokoju dostrzega jakiś ruch i staje oko w oko z intruzem, osobą w masce jelenia.
Kim jest ta tajemnicza postać i co dokładnie zmieni w życiu Molly, dowiecie się tylko wtedy, gdy sięgniecie po książkę i sami wejdziecie w życie, uczucia i myśli głównej bohaterki...

Informacje dodatkowe o Wizyta:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka