Włoska legenda

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Grabowskiej ale "Włoska legenda" podbiła moje serce. Choć liczyła ona ponad 500 stron, nie można się od niej oderwać. Ta historia złamała mi serce kilka razy w trakcie czytania. Aż łza się w oku zakręciła. A nie zdarza mi się to rzadko.

Wydawać by się mogło że ta książka to będzie sama sielanka, Włochy, wakacje i miłość choć zakazana. Niestety, młodzież jest zazdrosna i mściwa. Mszą się na Emilii za to, że jest. Nigdy nikogo nie obraziła, trzyma się z boku a i tak ludzie jej nie lubią. Do czego potrafi być zdolna młodzież? Choć jeszcze sama kilka lat temu byłam w liceum, wiem że młodzież potrafi być okrutna, ale ich zachowanie jest dla mnie niewyobrażalne.
Temat zakazanej miłości został pokazany w bardzo fajny i ciekawy pomysł. Nie było nachalnie, było tajemniczo. Niestety nie serce złamane zostało kilka razy.
Ale z miłych informacji to z chęcią odwiedziła bym Włochy. Czytając opisy tych wszystkich atrakcji w Neapolu czy Sorento chętnie sama zobaczyłabym to na własne oczy.
Książka jest idealna na letnie wieczory. Ja nie mogłam się od niej oderwać. Ciekawa, nietuzinkowa historia. Piękne opisy przyrody i zabytków. Fajny styl autorki, niezwykle wciągający. Dużo wątków, które później wszystkie się łączą. Choć domyśliłam się dużo wcześniej pewnych rzeczy to czytanie tej książki było dla mnie wielką przyjemnością.
Cieszę się niezwykle, że miałam przyjemność ją przeczytać.

Informacje dodatkowe o Włoska legenda:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2022-07-20
Tytuł oryginału: Włoska legenda
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: woman_kinga

Zobacz opinie o książce Włoska legenda

Kup książkę Włoska legenda

Bez przeszłości
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Bez przeszłości

Gdy nie pamiętasz świata, który znałeś... Gdy nie pamiętasz ludzi, których kochałeś... Gdy nie masz pojęcia, kto jest twoim wrogiem... Jak żyć, gdy wkoło...

Inne niebo
Katarzyna Grabowska0
Okładka ksiązki - Inne niebo

Podróż Julii, zapoczątkowana w "Magii ukrytej w kamieniu" i kontynuowana w drugim tomie – "Las Potępionych", nadal nie dobiegła końca. Życie...