Wodnik

Pana Karola spotkałam po raz pierwszy, z ogromnym zainteresowaniem podeszłam do książeczki „Wodnik”, która mimo wszystko przyciąga przyjazną okładką. Niby nie ma wiele stron, ale jest zupełnie przyjemna w odbiorze i zrozumiała dla młodszych czytelników, a to się bardzo chwali, bo nie ma co ukrywać, że dzieci to najbardziej wymagający czytelnicy.

Poznajemy historię Wodnika, którego zaadoptowała rodzina z pobliskiej wsi. Tam też nasz główny bohater zaprzyjaźnia się z chłopcem, Kaziem. I tak w oto prosty sposób pojawiają się przygody, z nutą słowiańskości i wierzeniami, które umilą nam czas, nie zależnie od pory dnia.

Język jakim posługuje się autor jest prosty i bardzo łatwo przyswajalny, dzięki czemu na pewno nie będzie problemów z odbiorem. Dodatkowym atutem na pewno są ilustracje, które znajdziemy w opowieści. Utożsamienie Wodnika jak i zwierząt w osadzie też jest dobrym zabiegiem i muszę przyznać, że podobało mi się to. Historia jest okraszona różnymi zdobieniami, każdy rozdział jest zaczęty inną czcionką i wprowadza nas do osobnej przygody.

Jedynym nie wielkim mankamentem jest rozmiar książeczki, który jest A4, chodź to też zależy od odbiorcy, tak czy siak literki są dość spore co dla mnie osobiście jest ogromnym pozytywem. Mnie się podobało, myślę, że Wam również się spodoba :)

Informacje dodatkowe o Wodnik:

Wydawnictwo: inne