Wojna cukierkowa. Tom 1

Wojna cukierkowa
Brandon Mull
Wydawnictwo: Wilga @wydawnictwo_wilga

Jest to pierwszy tom serii fantastycznej skierowanej do dzieci.
To pełna pysznych słodyczy, niebanalna, interesująco skonstruowana opowieść o koleżeństwie, przyjaźni, odwadze, odpowiedzialności i odwiecznej walce dobra ze złem.

Nate ma dziesięć lat. Przed początkiem nowego roku szkolnego wraz z rodzicami przeprowadza się do miasteczka Colson. Zaprzyjaźnia się tam z trójką rówieśników – Trevorem, Gołębiem i Summer – i wstępuje do ich klubu poszukiwaczy przygód.
W tym samym czasie przy głównej ulicy zostaje otwarty Słodki Ząbek, nowy sklep ze niezwykłymi słodyczami. Jego właścicielka, pani White, urocza staruszka, chętnie wynagradza dzieci cukierkami w zamian za drobne przysługi. Cukierki okazują się magiczne: pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, porażać prądem, przechodzić przez lustra albo wmawiać ludziom dowolne bzdury. Kłopot w tym, że zlecenia pani White stają się coraz bardziej podejrzane.
Tymczasem w miasteczku pojawia się stary lodziarz, pan Stott. Słodkości z jego sklepu także mają niezwykłą moc.
Dlaczego ci tajemniczy cukiernicy tak nagle pojawili się w Colson? Jakiego skarbu poszukują? Kim jest mężczyzna w płaszczu i fedorze, który śledzi naszych bohaterów?
I przede wszystkim: komu można zaufać, a kto ma bardzo niecne zamiary?

Uwaga! Książka wciąga i uzależnia od pierwszych stron niczym najlepsze słodkości!

„Wojna Cukierkowa” to moje pierwsze spotkanie z Brandonem Mullem i jestem zachwycona.

Informacje dodatkowe o Wojna cukierkowa. Tom 1:

Kup książkę Wojna cukierkowa. Tom 1

Gwiazda Wieczorna wschodzi
Brandon Mull0
Okładka ksiązki -  Gwiazda Wieczorna wschodzi

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało...

Pięć Królestw. Łupieżcy niebios
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Pięć Królestw. Łupieżcy niebios

Autor serii Baśniobór i Pozaświatowcy, bestsellerów z listy „New York Timesa”. Cole chciał się tylko popisać przed kolegami w Halloween...