Wojna cukierkowa. Tom 1

„NIE BIERZCIE CUKIERKÓW OD NIEZNAJOMYCH”.

Dziesięcioletni Nate wraz z rodzicami przeprowadza się do Colson. Idzie pojeździć na rowerze i zaprzyjaźnia się z Trevorem, Gołębiem i Summer, którzy tworzą klub poszukiwaczy przygód. W tym samym czasie, przy głównej ulicy, zostaje otwarty sklep Słodki Ząbek, w którym Belinda White, urocza staruszka, sprzedaje niezwykłe słodycze. Bohaterom obiecuje darmowe, magiczne cukierki za wykonanie drobnych przysług i dostarczenie jej określonych przedmiotów. Cukierki m.in. pozwalają unosić się w powietrzu, zmieniać wygląd, przechodzić przez lustra, porażać prądem lub wmawiać innym bzdury. Dla paczki przyjaciół kolejne prośby pani White są coraz bardziej podejrzane. W miasteczku mieszka również pan Scott – właściciel lodziarni na kółkach. Jak się okazuje sprzedawcy słodyczy nie zjawili się w mieście przypadkowo. Mają jeden cel… Do tego w szkole pojawia się tajemniczy mężczyzna – John Dart. Kim jest? Czy czarodziejom uda się zrealizować swoje plany? Komu ostatecznie zaufają bohaterowie?

Pierwsze kartki tej historii mnie nie powaliły, ponieważ trochę się w niej pogubiłam. Nie poddałam się, bo zauważyłam, że z każdą stroną książkę czyta mi się coraz lepiej. Magiczne cukierki, czarodzieje, zadania do wykonania, tajemnica, walka dobra ze złem… Autor miał fajny pomysł na fabułę. Wyżej cytowane słowa wpaja się dzieciom od najmłodszych lat. To ostrzeżenie i książka to tylko potwierdza.

Książka oprócz dobrej zabawy i przygody niesie ze sobą przesłanie. Pokazuje czym jest przyjaźń, zaufanie, odpowiedzialność, manipulacja, oszustwo i kłamstwo, a także uczy myślenia i wiary w swoją intuicję. Przedstawia, że nie zawsze wszystko jest takie jakie się nam wydaje.

Czytało mi się ją szybko, ponieważ nie ma w niej długich opisów i historia mnie wielokrotnie zaskakiwała. Chętnie sięgnę po drugi tom.

Magia, przygody, dobrze wykreowani bohaterowie, to wszystko sprawia, że książkę Wam polecam.

Informacje dodatkowe o Wojna cukierkowa. Tom 1:

Kup książkę Wojna cukierkowa. Tom 1

Baśniobór. Księga wyobraźni
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Księga wyobraźni

Interaktywna księga Baśnioboru dla wszystkich fanów sagi! OENarysuj smoka OERozwiąż zagadki OEPrzejdź labirynt OEZagraj w grę OEZrób własny...

Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat...