Wokół zbrodni

" Wokół zbrodni" Mariola Kłodawska
Jest to swoisty rodzaj reportażu kryminalnego, debiut autorki kanału na YT,, Kartoteka,,. Moim zdaniem autorka Mariola Kłodawska, zdała ten egzamin śpiewająco, bardzo dobrze się czytało, wręcz z zapartym tchem śledziłam rozwój wypadków i kolejne przedstawione przez autorkę sprawy. Spraw jest sześć, poznajemy wszystkie szczegóły ustalone przez śledczych, otoczenie w których się dzieją wydarzenia, poznajemy ofiary a także sprawców. Materiały które przedstawia autorka są bardzo dokładne, a przedstawienie sprawy wiernie je odzwierciedla.
Bohaterką pierwszego reportażu jest Estibaliz Carranza oskarżona o zabójstwo i ukrycie zwłok swoich dwóch mężów . Bohaterką drugiego reportażu jest Jenelle Potter która korzystając ze swojej władzy nad rodzicami, którzy rozpuścili ją do granic możliwości, sprawiła że zginęła młoda rodzina. Chłopak w którym Jenelle była zadurzona, jego partnerka i ich małe dziecko. Jenelle jest też klasycznym przykładem cyberprzestępcy . Najmocniejszym reportażem, który wręcz przeraża swoim okrucieństwem i bestialstwem to zabójstwo 16- letniej Sylvii Likens. Ta zbrodna bulwersuje świat po dziś dzień a postać Gertrude Boniszewski jest istnym potworem. Autorka przedstawia także sprawę zaginięcia 12-letniej Ann Gotlib której nie odnaleziono do dzisiejszego dnia. Kolejny reportaż o dramatycznym zakończeniu życia 9-letniej Jessiki Lunsford po prostu mnie sparaliżował swoim okrucieństwem. A czytając, że policjanci byli tuż obok i mogli odnaleźć Jessikę żywą, dodało tragizmu całej historii. Kolejny reportaż przedstawia losy maleńkiej Bonnie ,porusza ważny temat a mianowicie nieodpowiedniej opieki nad dzieckiem, braku kontroli nad rodziną wyznaczonych do tego organów państwowych. Gdzie konsekwencje braków opieki i nadzoru podnosi niewinna istotka.
Co mogę napisać jeszcze na temat tej książki, może to że mimo tak mocnych wręcz dramatycznych opisów, książkę czyta się na jednym oddechu, chcesz jak najbardziej dowiedzieć się czy sprawcy zostali ukarani i jak dalej potoczyła się sprawa. Pasja autorki Marioli Kłodawskiej jest wyczuwalna w każdym zdaniu , rozdziale,mam nadzieję że nie skończy się na jednej książce jej autorstwa. Jeśli interesują was sprawy kryminalne i rzetelna lektura to książka ,, Wokół zbrodni,, jest idealnym prezentem dla Was.
Polecam

Informacje dodatkowe o Wokół zbrodni:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381956468
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

Zobacz opinie o książce Wokół zbrodni

Kup książkę Wokół zbrodni