Wszyscy umarli

Tom 3 cyklu David Redfern

Uwielbiam małomiasteczkowy klimat i to, jak małe grono społeczeństwa potrafi spowolnić śledztwo. Ciche podejrzenia rzucane są w różne postaci, a kawałki porozrzucanych puzzli w końcu zaczynają się łączyć.
Anna Rozenberg powraca z inspektorem Redfernem, co niezmiernie mnie cieszy. Nie wiem czemu, ale wydawało mi się, że będzie to finał historii. Jak bardzo się myliłam. Już w połowie książki wiedziałam, że to się szybko nie skończy i radość ponownie zagościła w moim sercu w zakładce "książkoholik".
David Redfern chce porzucić pracę w policji. Czy tylko ja wiem, że byłby to błąd? Jednak jest to kierowane chęcią skupienia się na poszukiwaniach zaginionej Marty. Zostaje mu przydzielone śledztwo morderstwa hodowcy koni w miasteczku Pirbright. Człowiek ten nie był skory do obcowania z ludźmi, raczej wycofany, wolał przebywać wśród prawdziwych przyjaciół - zwierząt, w tym przypadku koni. Zajmował się nimi najlepiej i tu nikt się z tym nie spierał. W takim razie dlaczego ktoś uciszył mężczyznę? Redfern ma nie lada wyzwanie, by wyciągnąć informacje od mieszkańców. Żeby nie było za prosto, Palacz także nie daje o sobie zapomnieć.
W tej części czuć namacalnie rozdarcie Redferna między pracą w policji, a prywatnym śledztwem dotyczącym Palacza i zaginięcia Marty. Jednak nie ma czasu dłużej się nad tym zastanawiać, ponieważ wydarzenia, które go czekają, nie pozwalają mu na to. Musi zrobić swoje.
Autorka po raz kolejny oprowadza nas po ulicach Woking, ale też Pirbright. Nie znajdziecie tu zbędnych opisów, które mają zapchać dodatkowo kilka stron. Wszystko ma swoje miejsce, przeznaczenie, a mówić, że to dobry kryminał to jakby powiedzieć, że kluski śląskie z roladą są "takie sobie". Nie. Anna Rozenberg wciąga czytelnika w śledztwo od którego nie chce się odejść, na przekór Redfernowi. Angielski klimat dodatkowo wprowadza tajemniczą aurę, co powoduje, że książkę czyta się z zapartym tchem.
Bardzo lubię polski wątek w postaci dziadka Redferna, który o polskości nie zapomina. Przyjemniej robi się na sercu, gdy czyta się o relacji dwójki mężczyzn. Tak sobie dalekich, a jednak tak bliskich.
"Wszyscy umarli" to dalszy ciąg "Punktów zapalnych" dlatego radzę przeczytać poprzednią część, by wiedzieć co się wydarzyło wcześniej. Jestem pewna, że finał zaskoczy każdego z Was. Tym bardziej czekam na kolejny tom z niecierpliwością. Jeśli ktoś nie czytał zachęcam, by to zmienił.

Informacje dodatkowe o Wszyscy umarli:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022-03-09
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Tagi: bóg kryminał gangster gangsterzy

Zobacz opinie o książce Wszyscy umarli

Kup książkę Wszyscy umarli

Maski pośmiertne
Anna Rozenberg0
Okładka ksiązki - Maski pośmiertne

Mroczna przeszłość powraca zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Lipiec 2013 roku. Inspektor David Redfern otrzymuje wezwanie do akcji udaremnienia...

Zabić Redferna
Anna Rozenberg0
Okładka ksiązki - Zabić Redferna

W ośrodku leczenia uzależnień The Priory dochodzi do samobójstwa. Zdarzenie zapewne przeszłoby bez echa, gdyby nie dotyczyło przyjaciółki Redferna. Inspektor...