Wszystkie moje sekrety

Tajemnicza Mary Grey niespodziewanie pojawia się w małym miasteczku Greenmory na szkockiej wyspie. Dla mieszkańców miasteczka to nie lada sensacja, ponieważ mało kto zjawia się tam poza sezonem, Mary ma jednak swoje powody. Kobieta coraz bardziej poznaję życie mieszkańców i zaczyna się z nimi integrować, jedną z takich osób jest Freser, mężczyzna, który może sprawić, że tajemnica Mary wyjdzie na jaw. Jak potoczą się losy kobiety? Dlaczego niespodziewanie zjawiła się na wyspie i co skrywa?

Książka "Wszystkie moje sekrety" jest debiutem autorki, a nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo lubię poznawać twórczość nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Styl autorki już od pierwszych stron bardzo przypadł mi do gustu, co przyczyniło się do tego, że książkę pochłonęłam w jeden wieczór. W tej powieści cała akcja toczy się swoim, niespiesznym rytmem, a autorka stopniowo odkrywa karty, budując przy tym w naprawdę świetny sposób napięcie. Historia przedstawiona jest oczami Mary, co pozwoliło mi dobrze poznać jej postać, dowiedzieć się co myśli, czuje, a finalnie lepiej zrozumieć jej postępowanie oraz decyzję. Każda z postaci ma ważne miejsce w tej powieści i każda z nich została naprawdę dobrze wykreowane, to z pewnością bohaterowie z którymi z powodzeniem większość z Nas mogłaby się utożsamić. Autorka w bardzo realny sposób oddała klimat oraz zwyczaje panujące w Szkocji, czytając niektóre opisy krajobrazów, miałam wrażenie jakbym gdzieś z boku przyglądała się i podziwiała razem z Mary piękno wyspy. Historia Mary jest niezwykle emocjonalna i poruszająca, autorka w bardzo umiejętny sposób odkrywała powolnie karty, tym samym zwodząc czytelnika, kiedy już myślałam, że wiem jaki sekret skrywa główna bohaterka, to okazywało się, że poraz kolejny zostałam "wprowadzona w maliny". Przyznaję, że byłam naprawdę zaskoczona takim zwrotem akcji, jaki miał miejsce pod koniec powieści i mam cichą nadzieję, że autorka pokusi się o napisanie dalszych losów bohaterów. Znajdziecie tutaj naprawdę wiele interesujących wątków, które dostarczają całego wachlarza emocji! To naprawdę dobrze napisany debiut, ja bardzo polecam! Moja ocena 9/10.

Informacje dodatkowe o Wszystkie moje sekrety:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-05-31
ISBN: 9788382198997
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: tajemnice

Zobacz opinie o książce Wszystkie moje sekrety

Kup książkę Wszystkie moje sekrety

Prawda, nieważne jak bardzo bolesna, zawsze jest lepsza niż kłamstwo, które tylko złudnie ukoi myśli, prawda?

Nie byłam już słaba. Nie byłam już dzieckiem. Stałam się odważną, pewną siebie, znającą swoją wartość kobietą. Gotową do walki o to, co ważne.