www.1939.com.pl

Wydawnictwo Skarpa Warszawska wznawia kultowe powieści (chyba mogę tak napisać) Marcina Ciszewskiego.

To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorem, ale jest to doskonała okazja, aby powrócić do cyklu WWW.👍

Marcin Ciszewski jest pasjonatem historii, szczególnie tej z okresu II wojny światowej. Ta pasja odzwierciedla się w jego powieściach. A "www.1939.com.pl" to niewiarygodny pomysł na sensacyjną fabułę, militarną przygodę i alternatywną historią w tle - smakowity kąsek.

Podpułkownik Jerzy Grobicki otrzymuje dowództwo nad Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym.Wraz ze wsparciem amerykanów z piękną kapitan Nancy Sanchez na czele przygotowują się na misję w Afganistanie. Posiadają najnowocześniejszy sprzęt militarny i zaawansowaną technologicznie broń, w tym MDS, czyli mobilny system wykrywania, identyfikacji i śledzenia celu, naprowadzania rakiet i tarcza ochronna w jednym. MDS to technologiczny przełom i ściśle tajna tajemnica wojskowa.

Nikt, jednak nie przypuszcza, że brygada zostanie uwikłana w spisek. Przy testowaniu pola siłowego MDSu wskutek niewyjaśnionego zjawiska cała brygada przenosi się do roku 1939. Wkrótce zostaną zaatakowani przez oddziały Wermachtu.

Nadarza się okazja, żeby odmienić bieg wydarzeń kampanii wrześniowej i bitwy pod Mokrą. Ich mocną stroną jest nowoczesna broń i świadomość historyczna o przebiegu działań.

Brzmi ciekawie, prawda?

Www.1939.com.pl to historia pełna dramatycznych i dynamicznych zwrotów akcji, ale momentami bywa też zabawnie i romantycznie.

Może wydawać się, że to męskie klimaty, ale nic z tego. Fabuła jest tak poprowadzona, że wciąga czytelnika niezależnie od płci. A moja kobieca natura otrzymała też co nieco. Relacja uczuciowa Grobickiego i Sanchez to interesujący wątek obyczajowy, w pełni zaspakajający moje niewielkie potrzeby😉.

Plusem historii jest narracja pierwszoosobowa. Przebieg wydarzeń opowiada sam podpułkownik Grobicki, który nie szczędzi czytelnikowi sarkazmu i ironii.

Trochę brakowało mi interakcji między brygadą z przeszłości i przyszłości.Autor wybrną sprytnie z tej historii i pozostawił mnie z lekkim niedosytem i z pytaniami dotyczącymi dalszych losów Polski i Świata?

Ale może trudno wymagać, żeby mała brygada rozwaliła Niemców, tak za pierwszym podejściem w pył🤔.

To pierwszy tom cyklu i jeszcze się może zadziać.Już na dniach ukaże się kontynuacja.

Informacje dodatkowe o www.1939.com.pl:

Kup książkę www.1939.com.pl

Kapitan Jamróz
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Kapitan Jamróz

Dysponują futurystycznym sprzętem, świetnym wyszkoleniem i doświadczeniem, ale to wiedza , patriotyzm oraz poczucie obowiązku będą ich najpotężniejszą bronią...

Krüger - Tom IV - Lis (Audiobook)
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Krüger - Tom IV - Lis (Audiobook)

Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić.Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej.Doskonale przystosowany do czasów...