www.1939.com.pl

Porywająca i pełna zwrotów akcji opowieść o tym, czy jest możliwe wpłynięcie na bieg historii, którą tak dobrze znamy!

Doborowa polska batalionowa grupa bojowa z udziałem amery­kańskiego komponentu, uzbrojona w najnowszą i najbardziej za­awansowaną technologicznie broń XXI wieku, przenosi się do roku 1939, by włączyć się do walki. Czy mając nie tylko sprzęt, ale także wiedzę na temat wydarzeń z przyszłości uda się odmienić losy Pol­ski, Europy i świata? Czy jednak prawda kryje się zupełnie gdzie in­dziej, a przyszłość nadal będzie malować się w ciemnych barwach? Czy da się spełnić odwieczny sen o władzy nad rzeczywistością?

Marcin Ciszewski powraca w nowej, zrewidowanej i poprawionej odsłonie legendarnej powieści www. 1939. com.pl !

Informacje dodatkowe o www.1939.com.pl:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę www.1939.com.pl

www.1939.com.pl - opinie o książce

Wydawnictwo Skarpa Warszawska wznawia kultowe powieści (chyba mogę tak napisać) Marcina Ciszewskiego.

To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorem, ale jest to doskonała okazja, aby powrócić do cyklu WWW.👍

Marcin Ciszewski jest pasjonatem historii, szczególnie tej z okresu II wojny światowej. Ta pasja odzwierciedla się w jego powieściach. A "www.1939.com.pl" to niewiarygodny pomysł na sensacyjną fabułę, militarną przygodę i alternatywną historią w tle - smakowity kąsek.

Podpułkownik Jerzy Grobicki otrzymuje dowództwo nad Pierwszym Samodzielnym Batalionem Rozpoznawczym.Wraz ze wsparciem amerykanów z piękną kapitan Nancy Sanchez na czele przygotowują się na misję w Afganistanie. Posiadają najnowocześniejszy sprzęt militarny i zaawansowaną technologicznie broń, w tym MDS, czyli mobilny system wykrywania, identyfikacji i śledzenia celu, naprowadzania rakiet i tarcza ochronna w jednym. MDS to technologiczny przełom i ściśle tajna tajemnica wojskowa.

Nikt, jednak nie przypuszcza, że brygada zostanie uwikłana w spisek. Przy testowaniu pola siłowego MDSu wskutek niewyjaśnionego zjawiska cała brygada przenosi się do roku 1939. Wkrótce zostaną zaatakowani przez oddziały Wermachtu.

Nadarza się okazja, żeby odmienić bieg wydarzeń kampanii wrześniowej i bitwy pod Mokrą. Ich mocną stroną jest nowoczesna broń i świadomość historyczna o przebiegu działań.

Brzmi ciekawie, prawda?

Www.1939.com.pl to historia pełna dramatycznych i dynamicznych zwrotów akcji, ale momentami bywa też zabawnie i romantycznie.

Może wydawać się, że to męskie klimaty, ale nic z tego. Fabuła jest tak poprowadzona, że wciąga czytelnika niezależnie od płci. A moja kobieca natura otrzymała też co nieco. Relacja uczuciowa Grobickiego i Sanchez to interesujący wątek obyczajowy, w pełni zaspakajający moje niewielkie potrzeby😉.

Plusem historii jest narracja pierwszoosobowa. Przebieg wydarzeń opowiada sam podpułkownik Grobicki, który nie szczędzi czytelnikowi sarkazmu i ironii.

Trochę brakowało mi interakcji między brygadą z przeszłości i przyszłości.Autor wybrną sprytnie z tej historii i pozostawił mnie z lekkim niedosytem i z pytaniami dotyczącymi dalszych losów Polski i Świata?

Ale może trudno wymagać, żeby mała brygada rozwaliła Niemców, tak za pierwszym podejściem w pył🤔.

To pierwszy tom cyklu i jeszcze się może zadziać.Już na dniach ukaże się kontynuacja.

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-01-28,
Właściwie wahałam się pomiędzy oceną 4 a 5. "Mróz" był początkiem fascynacji twórczości p.Ciszewskiego. Kolejna książka przyniosła leciutkie rozczarowanie. Polscy żołnierze przygotowujący się do misji wojskowej w Afganistanie, zostają przeniesieni w czasie do kampanii wrześniowej 1939 roku. Miłość, morderstwa, wojna, niby fajnie, ale po skończeniu książki, czegoś mi brakowało. A może czegoś było za dużo- opisów rodzajów broni, na której kompletnie się nie znam. Myślę, ze książka przypadnie do gustu mojemu mężowi, żołnierzowi. Nie zmienia to faktu, że właśnie zabieram się za kolejną książkę Marcina Ciszewskiego.
Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-06-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Doborowa polska batalionowa grupa bojowa wraz z udziałem amerykańskich żołnierzy uzbrojona w najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie broń XXI wieku przypadkiem zostaje wysłana do września 1939 roku. Z początku nie mogą uwierzyć, że to w ogóle możliwe. Jednak z każdą kolejną chwilą przekonują się, że to nie żart, ale nowa rzeczywistość, w której muszą odnaleźć się. Chcąc nie chcąc zostają zmuszeni do czynnego udziału w wojnie obronnej, ale bogatsi o doświadczenia mogą na nowo napisać najnowszą historię Polski i świata.
Wiedziałam, że muszę sięgnąć po tę książkę. Wszak znajduje się w niej mój ulubiony motyw literacki. Mało tego, tutaj jest on siłą napędową wydarzeń, które odmieniły losy głównych bohaterów, Polski i świata. Tak. Polscy żołnierze posiadający najnowocześniejszą broń przez spot wydarzeń zostają przeniesieni do września 1939 roku. Wszyscy wiemy jak zakończyła się kampania wrześniowa, ale tutaj, w książce współcześni żołnierze przeniesieni w przeszłość nieźle namieszali. Przez to do końca nie byłam pewna wyniku wojny obronnej z fikcyjnego 1939 roku. Z zapartym tchem śledziłam liczne potyczki pomiędzy żołnierzami polskimi a niemieckim najeźdźcą. Tutaj wszystko mogło się wydarzyć... I wydarzyło się sporo a przez czułam dziką satysfakcję gdyż tym razem Niemcy mieli trudną przeprawę z naszym wojskiem.
Pomimo nieprzyjemnego czasu, w którym rozgrywała się akcja książki, czytałam ją z przyjemnością. Polubiłam głównych bohaterów i kibicowałam im by znaleźli satysfakcjonujące rozwiązanie z sytuacji, w jakiej się znaleźli. Wobec tego gorąco polecam tę książkę. Jest świetna!

Avatar użytkownika - RoT
Przeczytane:2010-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Cykl Meteo (I ). Wiatr
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Cykl Meteo (I ). Wiatr

Sylwestrowa noc. Schronisko na szczycie Kasprowego Wierchu. Grupa ludzi postanawia powitać Nowy Rok w nietypowym miejscu. Wśród nich Jakub Tyszkiewicz...

Ocalić prezydenta
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Ocalić prezydenta

Najnowsza powieść autora takich bestsellerów jak ,,Major" czy ,,Fantom"! Luty 2022 roku. Świat w przededniu wojny w Ukrainie. Ludwik Ferenc, oficer Służby...