Wybór

Każdego dnia stajemy przed wyborami. Czasem łatwymi typu "kawa czy herbata", czasem trudniejszymi jak "wyjść za niego czy nie" 😵. Niektóre nasze wybory są mało znaczące, a inne potrafią diametralnie zmienić nasze życie.

Kasia to pedagog. Dobra, miła, delikatna.

Stanisław to policjant. Służbista z zasadami.

Co połączy tych dwoje? dziecko - znaleziony w parku niemowlak, nad którym opieki podejmą się razem. Tylko co z matką dziecka? czy się odnajdzie? dlaczego zostawiła córeczkę na pewną śmierć?

Powiem Wam, że jako córka nauczycielki i policjanta, wiem jak oba te zawody wpływają na nasze życie. Praca w policji jest strasznie stresująca i potrzeba na prawdę ogrom siły, żeby służbę oddzielić od życia prywatnego. Mnie w pewien sposób również to naznaczyło. Dlatego potrafiłam przyjrzeć się zachowaniom Stanisława z perspektywy osoby żyjącej takiej rodzinie i uważam, że autorka bardzo dobrze zgłębiła się w tajniki tej profesji.

Sam styl i język jest bardzo prosty i przyjemny, przez książkę się płynie. Autorka rewelacyjnie opisuje emocje i zachowania bohaterów. Niejednokrotnie łapałam się za głowę myśląc "Boże, bohater zachowuje się jak ja! Albo jak mój mąż". Książka bardzo otworzyła mi oczy, na to jak reagują ludzie i co czują w pewnych sytuacjach życia codziennego.

Bohaterowie tej książki są jak prawdziwi ludzie, w prawdziwym życiu - jedni nas wkurzają, inni bawią, jednych polubimy, innych nie.

Trudno uwierzyć, że to debiut, bo Karolina Zielińska zafundowała nam prawdziwy emocjonalny roller coster. Czułam smutek, żal, bezradność, satysfakcję, radość, miłość! Jak zmieszacie wszystko w jednym garnku to powstanie "Wybór"

Nie chce Wam spojlerować, ale zakończenie złamało moje małe serduszko. ALE bardzo mi się podoba, że autorka poszła pod prąd i nie zaserwowała nam słodko-pierdzącego happy endu, tylko prawdziwe życie. Nie będę więcej zdradzać, przeczytajcie sami!

Polecam!

Kup książkę Wybór

Pragnąc Ciebie
Karolina Zielińska 0
Okładka ksiązki - Pragnąc Ciebie

Lena Piasecka jest samotną singielką z psem, zaangażowaną w pracę w domu opieki. Podopiecznym oddaje swoje uczucia i sporo energii.Pewnego dnia udaje się...

Miłość ma Twoje imię
Karolina Zielińska0
Okładka ksiązki - Miłość ma Twoje imię

Ona wracając do Warszawy nie ma pojęcia, że tak naprawdę została uwikłana w podstępny plan stęsknionych rodziców.On stara się jak może żeby utrzymać podupadającą...