Wybrana

Komisarz Iwona Banach od zawsze kochala swoją pracę i to mimo wszelkich jej cieni.

Każdy szczebel kariery pokonywała z uporem własną ciężką pracą nigdy nie idąc na skróty.

Kobieta jest szefową niewielkiej grupy której głównym zadaniem jest zatrzymywanie osób poszukiwanych.

Niestety , podczas jednej z nich śmierć ponosi jeden z funkcjonariuszy zaś sama Banach zabija poszukiwanego mężczyznę.

W wyniku dość osobliwego postępowania dyscyplinarnego pani komisarz traci pracę w ukochanej formacji, a to dopiero początek jej kłopotów.

Życie prywatne Iwony ,choć wcześniej stabilne rozpada się z dnia na dzień po tym jak znika wieloletni partner kobiety -Krzysztof.

Sprawa jest tym bardziej niepokojąca ,że nie zniknęły ubrania , telefon i inne rzeczy należące do mężczyzny. Wychodząc z domu zabrał on ze sobą jedynie służbowy laptop. Ukochanej zaś pozostawił lakoniczną wiadomość- Kocham i przepraszam.

By przetrwać nasza bohaterka zaczyna przyjmować różne, coraz bardziej uwłaczające jej wykształceniu posady.

Dodatkowo zaczynają się nią interesować ci których wcześniej sama pomogła zamknąć w więzieniu.

Czy desperacja Iwony okaże się na tyle silna, że ta złamie wszystkie zasady, których do tej pory niezłomnie przestrzegała?

Czy da się wciągnąć w machinę rządzącą przestępczością zorganizowaną?

Tego musicie się dowiedzieć sami.

"Wybrana" to moje pierwsze pełnowymiarowe spotkanie z twórczością Marka Stelara , wcześniej zdarzało mi się czytać jedynie antologie w których autor opublikował krótkie opowiadania, jednak jego najnowsza książka wydała mi się bardzo kusząca, choć szczerze mówiąc nie wiedziałam czego właściwie się spodziewać.

Tymczasem otrzymałam naprawdę świetnie napisany, dynamiczny, pełen nieoczywistych zwrotów akcji kryminał z bardzo wyrazistą główną postacią kobiecą w który wciągnęłam się od pierwszego przeczytanego zdania.

Tu nie ma miejsca na nudę i zbyt długie nic nie wnoszące opisy ,rozdziały zaś zdają się znikać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Mogę śmiało powiedzieć, że znalazłam w tej fabule dosłownie wszystko.

Trudne złożone sprawy w których nic nie jest takie jak się wydaje , mroczne tajemnice,trudną przeszłość i świetnie wykreowanych bohaterów z krwi i kości. A wszystko to zakończone elektryzującym finałem, który sprawia ,że wprost nie mogę się doczekać kolejnej części tej serii.

Gorąco polecam. ❤️

Kup książkę Wybrana

Nietykalny
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Nietykalny

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły. W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo...

Sedno
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Sedno

Kto jest bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamień. Odważysz się? Nocna podróż pociągiem jest dla znanego i cenionego architekta niczym droga na...