Wybrana

Przez ostatnie tygodnie jej życie było drogą przez koszmar, podczas której spotykała ludzkie śmieci, specyficzny korowód kreatur depczących ten świat i kalających go samą swoją obecnością. "

Iwona Banach, główna bohaterka "Wybranej" Marka Stelara, dotkliwie doświadczyła utraty kontroli nad własnym życiem. Zniknięcie partnera, śmierć kolegi z pracy, dyscyplinarne zwolnienie - czy może być gorzej? Dzięki pracy dla ludzi z kryminalnego półświatka niestety tak.
Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Stelara, to świetny początek historii o komisarz Iwonie Banach. Złożona intryga, fabuła, której nie sposób przewidzieć, zwroty akcji, za powagą sytuacji czające się poczucie humoru totalnie mnie kupiło! Nie mogę nie wspomnieć o bohaterach, którzy są bardzo różni, ale łączy ich jedno - zostali pokrzywdzeni przez los. Każdy radzi sobie na swój sposób, który niekoniecznie doprowadza ich do bezpiecznego miejsca i spokojnego życia.
Towarzysząca niepewności adrenalina sprawia, że trudno jest odłożyć książkę.
Marek Stelar nie oszczędził bohaterów. Banach będzie zmuszona doświadczać sytuacji, z którymi walczyła pracując w policji. Wartości, zasady, którymi kieruje się na co dzień będą wystawiane na próbę. Blisko jej do stanu, dzięki któremu można sięgnąć dna.
Jest też drugi bohater bez którego ta książka nie byłaby tak pozytywnie przeze mnie odebrana. Mowa o "Kurze", młodym chłopaku, który współpracuje z Banach. Jego styl bycia, relacja z główną bohaterką sprawiają, że uśmiech zagościł na moich ustach. Co ciekawe, wywołuje też sprzeczne emocje i niepewność, która towarzyszy całej lekturze. Mimo wszystko bohater skontruowany po mistrzowsku, tak samo jak Banach.
Nie sposób przewidzieć, jak skończy się pierwszy tom. Ba, każdy kolejny rozdział niósł za sobą niewiadomą, która podsyca ekscytację czytaną książką. Może nie do końca sam styl autora mi odpowiada (Blizny kompletnie mi nie podeszły),ale jestem na tyle zachwycona innymi walorami tej książki, że chętnie sięgnę po kolejny tom. Szczerze polecam!

Informacje dodatkowe o Wybrana:

Kup książkę Wybrana

Włoska robota
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Włoska robota

MISIEK I SZWAGIER POWRACAJĄ W BRAWUROWEJ KOMEDII POMYŁEK, W KOŃCU SZWAGIER TO JEDNA, WIELKA POMYŁKA. JAZDA PO WŁOSKU: BEZ TRZYMANKI I ,,NA KRECHĘ". EFEKT...

Głębia
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Głębia

Czasem dla dobra rodziny musisz przejść przez piekło. A czasem musisz ją tam zabrać ze sobą... Nadkomisarz Tomasz Rędzia popełnił błąd, za który będzie...